YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'ın çok sert tepki verdiği olay
Partisinin belediye başkanları toplantısına katılan Erdoğan'dan sert tepki
Başbakan Erdoğan'ın çok sert tepki verdiği olay
03 Haziran 2009 / 19:43 Güncelleme: 03 Haziran 2009 / 00:00

ERDOĞAN: AK PARTİ DEMEYE MECBURSUNUZ


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne AKP diyenlere sert tepki gösterdi.


Altınpark ANFA Salonu'nda düzenlenen AK Partili belde belediye başkanları toplantısına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Partimizin kısaltılmış adı AK Parti’dir. AKP değildir. AKP diyenler ne yazık ki demokratik noktadaki etik kurallara uymadan siyasi etiği hiçe sayarak bunu edep dışı söylemektedirler." dedi.


Partisinin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nda kayıtlı olan kısaltılmış adının AK Parti olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Herkes bunu böyle yazmaya mecburdur. Böyle yazmıyorlarsa bu, edebe sığmaz. Böyle söylemiyorsan o zaman iftira atıyorsun. Bizi olmadığımız şekilde gösteriyorsun. Olmadığımız bir isimle anmaya çalışıyorsun. Şüphesiz ki bizim tabii onlara saygımız olmaz." şeklinde konuştu.


AK Parti kısaltmasında AK’ın hem temizliği hem de Adalet ve Kalkınma’yı ifade ettiğini belirten Erdoğan, "Adalet ve Kalkınma’nın baş harfleriyle ülkemizin siyasetine AK, temizliği getirmek; budur." dedi.


Erdoğan, AK Partili belediyelerde de bu ismin gerektirdiği temiz siyasetin olması gerektiğini vurgulayarak, “Akçeli işler bizim belediyelerimize karışmamalı, girmemeli. Oralarda belediyelerimiz bir defa kararlı olmalı." dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler