YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle...
Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle...
Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle...
07 Kasım 2008 / 21:08 Güncelleme: 07 Kasım 2008 / 00:00

Başbakan Erdoğan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın istifa nedeniyle ilgili iddialara karşı çıktı istifanın gerekçesini açıkladı.


Başbakan Erdoğan gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına cevap verirken Dengir Mir Mehmet Fırat'ın görevi bırakmasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan konuşmasında ayrıca 'Ya sev ya terket' sözünü hiçbir şekilde ağzına almadığını belirterek bu konuda yaşanan tartışmalara da açıklık getirdi.


Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:


Dengir Mir Mehmet Fırat görevinden istifa etmiş yerine de Abdulkadir Aksu getirilmiştir. Bu bir görev değişimidir. Dengir Fırat beyin böyle bir talepleri de olunca ve bu da sağlık sebebi de olunca bize kabul etmek düşerdi. Bundan sonra da partimizin de milletkveli olarak görüş ve düşüncelerinden birlikte yolumuza devam edeceğiz.


Başbakan Erdoğan kendisine yönelik 'ya sev ya terket' ifadesine de tepki göstererek :Benim ağzımdan ya sev ya terket böyle bir ifade duydunuz mu. Van da hakkaride böyle birşey duydunuz. Bu söz bana ait değildir. Patenti başkalarına aittir.  Bu ülkede Türkü kürdü tüm unsurları ile herkes kimliği ile onur duyarız.  Biz burda birleşmeli bütünleşmeliyiz. Bizim bir ifademiz vardır. Tek millet, tek bayrak, tek devlet dedik. Buna karşı olan varmı. Biz bu sözümüze karşı olanlar varsa o zaman istedikleri yere gitsinler dedik. Bunlara karşı olanlar varsa ayrımcılık içine giriyor. Ben bunları kasttettim. Bu terör örgütütüdür bu düşünceyi paylaşan varsa o da terör örgütünün yandaşıdır.


İstifa olayının bununla yakından uzaktan alakası yok. Mesai arkadaşımın Kılıçdaroğlu olayı ile hiçbir ilgisi yoktur. Deniz Feneri davası ile Ak Parti davasının ilişkilendirilmesi konusunda ise, benim partimin deniz feneri ile alakası yoktur. Bizim partimize giren para ve çıkan para belli dir ve bu ortadadır. Partime çamur atıp da orada bir leke vurabilirmiyiz düşüncesi içindedir ama hiçkimse partime kara çalamayacaktır.


Fırat ekrana çıktı ve o sebebi açıkladı. Bakın ne?

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler