YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'ı zorlayan 4 ilçe
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da hafta sonu boyunca partisinin 30 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere katılacak adaylarını belirlemek üzere art arda toplantılar düzenledi.
Başbakan Erdoğan'ı zorlayan 4 ilçe
20 Ocak 2014 / 11:20 Güncelleme: 20 Ocak 2014 / 15:28

Cumartesi günü Sütlüce’deki AK Parti İl Başkanlığı binasında yapılan toplantılar yaklaşık 11 saat sürdü ve büyükşehirler dışında tüm illerdeki ilçelerin adayları kesinleştirildi.

Büyükşehirlerle ilgili değerlendirme dünkü toplantıya bırakıldı. Erdoğan dün Kısıklı’daki evinden saat 12.30 sıralarında çıkarak yine Sütlüce’ye gitti.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ve eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da il başkanlığına gelenler arasındaydı.

Ankara bugün görüşülecek

Toplantının Yıldırım’ın katıldığı ilk bölümünde İzmir’in ilçe belediye başkanı adayları belirlendi. Daha sonra da İstanbul’un adaylarına geçildi.

Beylikdüzü, Eyüp, Beykoz ve Büyükçekmece olmak üzere 4 ilçede yeniden anket yapılması kararlaştırıldı. Diğer ilçelerin adayları ise kesinleştirildi.

Dünkü toplantıda sadece İstanbul ve İzmir adayları belirlenince aralarında Ankara’nın da bulunduğu geri kalan 11 büyükşehrin adaylarının görüşülmesine bugün devam edilmesi kararlaştırıldı.

MYK toplantısı iptal edildi

Bu nedenle saat 10.00’da yapılacak MYK toplantısı iptal edildi.

Erdoğan, 5 yıl aradan sonra yapacağı tarihi ziyaret için Brüksel’e hareket etmeden önce, üst kurul toplantısına devam edecek.

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler