YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'ı sırtından vurdu!
Başbakan Erdoğan'ın ofisine yerleştirilen böcekle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan isimler arasında en dikkat çekici isim Başbakn'ın koruma müdürlüğünü yapan Zeki Bulut oldu.
Başbakan Erdoğan'ı sırtından vurdu!
18 Haziran 2014 / 08:20 Güncelleme: 18 Haziran 2014 / 08:53

Erdoğan’ın ofisine yerleştirilen böcekle ilgili soruşturma kapsamında Ankara merkezli 6 ilde operasyon yapıldı. Erdoğan’ın eski Koruma Müdürü Zeki Bulut’un da aralarında olduğu 11 polis gözaltına alındı. Böceği koyan ve polislikten istifa eden kişi yurtdışına kaçtı.

Başbakan'ın ofisine dinleme cihazını en yakınındaki isimler yerleştirmiş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ofisinde ve makam aracında bulunan ve ‘böcek’ olarak tabir edilen dinleme cihazlarıyla ilgili soruşturma kapsamında Ankara Anayasal Düzene Karşı İşlenen suçlarla Mücadele Soruşturma Bürosu Savcısı Durak Çetin, casusluk operasyonunun startını verdi.  Aralarında Başbakan Erdoğan’ın eski Koruma Müdürü Zeki Bulut ile eski Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanı Mehmet Yüksel’in de bulunduğu 11 polis gözaltına alındı. Bir zanlı ise yurtdışına kaçtı.

Dinleyip başka yere aktardılar

Ankara Anayasal Düzene Karşı İşlenen suçlarla Mücadele Soruşturma Bürosu Savcısı Durak Çetin, MİT, Emniyet ve Başbakanlık Teftiş Kurulu’ndan gelen raporlar ve tanık ifadeleri sonrasında casusluk operasyonunun düğmesine bastı. “Başbakan Erdoğan’ın çalışma ofisine böcek yerleştirerek bir başka yere naklettikleri” iddiasıyla haklarında yakalama kararı çıkarılan casusluk zanlısı 11 polisten 6’sı Ankara, 1’i İstanbul, 1’i Diyarbakır, 2’si Yozgat ve 1’i de Karabükte olmak üzere Karabük’te gözaltına alındı.

Böceği yerleştiren yurtdışına kaçtı

Böceği yerleştiren kişi olmakla suçlanan ve daha önce polislikten istifa eden 4. Sınıf Emniyet Müdürü Serhat Demir ise yurt dışında bulunduğu için gözaltına alınamadı, ancak evinde arama yapıldı. Gözaltına alınanların tamamının böcek konulduğu dönemde Başbakanlık Koruma Dairesi ve İstihbarat Dairesi’nde görevli oldukları belirtildi.

Teknik cihazlarla ev araması

Evlerindeki aramaların ardından gözaltına alınan zanlılar, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorguya alındı. Tüm zanlıların evlerinde teknik cihazlarla detaylı aramalar yapılırken, bilgisayar imajları alındı ve bazı belgelere el konulduğu öğrenildi.

Her an Başbakan'ın yanı başındaydı
 
Gözaltına alınanlar arasında en dikkat çeken isim ise uzun yıllar Başbakan Erdoğan’ın koruma müdürlüğünü yapan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Zeki Bulut oldu. Bir dönem Erdoğan’ın yanıbaşında olan ve her fotoğraf karesine giren Bulut’un Çukurambar’daki evinde teknik cihazlar da kullanılarak yapılan arama yaklaşık 3 saat sürdü. Bulut, Başbakan Erdoğan’ın Koruma Müdürlüğünü yaparken, Denizli İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanmıştı. Bulut, 17 Aralık sonrası Emniyet’te yaşanan görevden almalar sırasında Denizli’deki görevinden alınarak Polis Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda görevlendirilmişti.

180620140157331587947_2.jpg

STAR

21:45
 // onder gungor
Besle kargayi oysun gòzünü..Allah basbakanimizi korusun...
18 Haziran 2014 21:45
16:58
 // BESLE KARGAYI
Dinlemeyi, böceği bırakalım da; bunlar Başbakan'ı zehirlemiş bile olabilir. Başbakan'a önerim, Delikanlı ve yamuk yapmayan koruma arıyorsa, Güneydoğu kökenli yağız ve kavruk delikanlıları bulsun. Suratından kan damlayanlardan hayır gelmez....
18 Haziran 2014 16:58
böcek hk.
 // Metin Irmak
Bu teknoloji çağında,birçok gelişmeler icat edilirken,bu böcekleri etkinsizleştireçek veya yerlerini belirliyeçek bir cihaz yapılamaz mı?!!......
18 Haziran 2014 Çarşamba 14:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler