YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'ı böyle yıkacaklar!
2014 yılı çok daha sancılı geçecek. Bu kez AK Parti'yi yıkacak bir plan uygulanacak. O plan ise istifalarla yapılacak. Şok iddiaların sahibi Sabah yazarı...
Başbakan Erdoğan'ı böyle yıkacaklar!
31 Aralık 2013 / 22:40 Güncelleme: 31 Aralık 2013 / 21:48

Türkiye 2013 yılını sarsıcı operasyonlarla tamamlarken fırtına dinecek gibi görünmüyor.

2014 yılı AK Parti ve Erdoğan için çok daha sancılı olacak. Erdoğan'sız AK Parti planı işlemeyince bu kez AK Partisiz ve Erdoğan'sız Türkiye planı uygulanacak.

2014 için şok plan ise AK Parti'yi istifa ettirerek hükümetten gönderme üzerine kurulu. Bu plana göre 2014'ün ilk aylarında 50 milletvekili AK Parti'den istifa edecek ya da ettirilecek.

Bu kabus senaryosunun sahibi Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür... İddiaları sarsıcı ve dahası AK Parti çevrelerinde de bunlar konuşuluyor.

İşte 2014'ün kabus senaryosu;

Birinci raund Gezi

Yeni bir yıla giriyoruz. 2014'te siyasette neler olacak? Her şeyi öngörmek zor ama bazı ipuçları neler olabileceğini gösteriyor. Şu çok açık; birkaç yıldır yapılanlarla hedeflenen belli: Siyaset dizayn edilmek isteniyor. Bunun için de en başta Başbakan Erdoğan'ın önü kesilerek, zayıf bir AK Parti hedefleniyor. Bu girişimin ilk raundu Gezi olaylarıydı.

İkinci raund yolsuzluk

Şimdi yargı -polis eksenli yolsuzluk dosyasıyla ikinci raunt yaşanıyor. Bu kez daha etkili bir yöntemle ringe çıktılar. En önemlisi de Süleyman Seyfi Öğün hocanın dediği gibi bu maçta boksör eldiveninin içine "muşta" saklanmış durumda. Siz onu eldiven olarak görüyorsunuz ama içinde muşta var ve bu nedenle her yumruk çok daha etkili.

Üçüncü raund istifalar

Denilen şu: AK Parti içinden 50 civarında milletvekili istifa ettirilerek üçüncü raunda geçilecek.

Bu noktada 2014'ün siyasi aktörlerine yakından bakmakta yarar var. İlk akla gelen 4 aktör dikkat çekiyor, Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve Mustafa Sarıgül...

Her şeye rağmen en güçlü aktör yine de Başbakan Erdoğan... Cumhurbaşkanı Gül'ün ne yapacağını göreceğiz ama Haşim Kılıç'ın ve Sarıgül'ün yeni roller üstlenmeye hazır olarak bekledikleri sır değil.

İstanbul ve Ankara düşürülecek

Yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara düşürülecek, cumhurbaşkanlığı seçimlerine de yeni ittifaklarla gidilecek. Bu planı, Başbakan Erdoğan da gördüğü için İçişleri Bakanlığı'na devleti iyi tanıyan Efkan Ala'yı getirerek karşılık veriyor.

 

SABAH

15:34
 // mehmet cakiroglu
gercek turkiye evladi olan herkes bu tuzaklari gormesi lazim herkes osmanlinin son donemini iyi okusun.ondan sonra hesabini iyi yapsin.ya istiklal ya esaret....
01 Ocak 2014 15:34
13:53
 // Kürşat Ayhan
Biz Başbakan Erdoğan'destek verelim yeter o gerekeni yapacaktır......
01 Ocak 2014 13:53
11:31
 // erdal san
arinç icin sunu diye bilirim kendin gibi bil. oda basbakanimiz gibi sonderece kiymetli devlet adamidir. dava adamidir. medya etkisinden olumsuz kanaatleriniz var, ama dogru degil sonderece tecrübeli temiz şahsiyet ve ferasetli vatansever milletine baglidir. emin olunuz....
01 Ocak 2014 11:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler