YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'dan Nobel'e sert eleştiri
Başbakan Erdoğan'dan Nobel'e sert eleştiri
08 Ağustos 2013 18:30
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Nobel'e sert eleştirilerde bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ey Nobel, sen nasıl barış ödülleri dağıtıyorsun ki bu barış ödülleri dağıttığın kişiler askeri darbe yapanların yanında yer alıyor? Yine sesleniyorum, sen nasıl barış ödülleri dağıtıyorsun ki işte Karman Mısır'a girmek istedi, Mısır'a sokmadılar. Kapıdan geri çevirdiler. Hani, iki yerde iki ayrı tuzak. O da Nobel Barış Ödülü almış, o da almış. Peki, şu ana kadar ortaya koyduğunuz tavır nedir? Hiçbir tavırları yok. Niye? Adamına göre muamele. Adamına göre... İlke yok, ilke..." dedi.

Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde partililerle bayramlaştı. Burada konuşan Erdoğan Mısır ve Suriye'de yaşananlara değindi.

Erdoğan, Nobel Barış Ödülü almış Baradey'in darbe hükümeti içinde yer almasına tepki göstererek, "Nobel barış ödülü falan derler ya, Nobel... Bakın Baradey, Nobel barış ödülü almış bir zattır. Ama bunun yanında aynı şekilde Yemen'den bayan Karman da barış ödülü almış olan bir gazetecidir. Çok ilginç. Şimdi barış ödülü almış olan Baradey, şu anda askeri darbeyi gerçekleştiren hükümetin cumhurbaşkanı birinci yardımcısıdır." diye konuştu.

Erdoğan, şöyle devam etti: "Şimdi ben Nobel'e sesleniyorum. Ey Nobel, sen nasıl barış ödülleri dağıtıyorsun ki bu barış ödülleri dağıttığın kişiler askeri darbe yapanların yanında yer alıyor? Yine sesleniyorum; sen nasıl barış ödülleri dağıtıyorsun ki işte Karman Mısır'a girmek istedi, Mısır'a sokmadılar. Kapıdan geri çevirdiler. Hani, iki yerde iki ayrı tuzak. O da Nobel Barış Ödülü almış, o da almış. Peki, şu ana kadar ortaya koyduğunuz tavır nedir? Hiçbir tavırları yok. Niye? Adamına göre muamele. Adamına göre... İlke yok, ilke... Dünya ilkelerle yönetilmiyor. İlkesizlikle yönetiliyor. İnanıyorum ki tüm Müslümanlar, dünya üzerindeki vicdan sahibi tüm insanlar da Mısır'ın haklı mücadelesini görüyor ve Mısır'a gıpta ile bakıyorlar. Bu Ramazan Bayramı'nda tüm Müslümanların duasının Mısır'daki kardeşlerimizle olduğunu biliyoruz. Mısır'ın da bir an önce bu acıları geride bırakmasını, huzur ve esenliğe kavuşmasını yürekten temenni ediyoruz."

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler