YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'dan kritik uyarı!
AK Parti Genel Merkezi'nde milletvekillerine seslenen Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmiş olmasına rağmen parti ve vekilleri takip edeceğini söylediği belirtildi.
Başbakan Erdoğan'dan kritik uyarı!
16 Ağustos 2014 / 06:59 Güncelleme: 16 Ağustos 2014 / 13:17

Milliyet'in haberine göre; Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni genel başkan ve dolayısıyla yeni Başbakan'ın kim olacağı konusunda AK Parti’de sürdürülen istişareler çerçevesinde bir araya geldiği milletvekillerine, kongre süreci ve sonrasına yönelik kritik mesajlar verdi.

Erdoğan, partisinin kuruluş yıl dönümü resepsiyonunun ardından AK Parti Genel Merkezi’nde milletvekilleriyle görüştü.

Milletvekillerinin söz almadığı toplantıda Erdoğan’ın konuşmasının ardından vekillere, “Genel başkan ve başbakan olarak kimi görmek istersiniz” sorusunun yer aldığı anket formu dağıtıldı. Vekillerin kapalı zarf içinde formları teslim etmesinin ardından toplantı sona erdi.

AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, toplantıda özetle şu mesajları verdi:

Performansınızı kontrol edeceğim

Çankaya’ya çıktığımda parti sahipsiz kalacak zannetmeyin. Çankaya’a çıkıp ‘partinin ve ülkenin ne hali varsa görsün’ diyemeyiz. Çalışmalarınızı, disiplininizi, performansınızı kontrol edeceğim. Gözüm üzerinizde olacak. Tüm projelerin takipçisi olacağız. Bundan sonra da durmak yok yola devam diyoruz.

MYK değişebilir

Perşembe günü MYK’mızı yapıp, bu konuları görüşeceğiz. Ardından olağanüstü genel kurulumuzu yapacağız. Burada sadece genel başkan değişimi olacak. Ve yeni genel başkan ile yolumuza devam edeceğiz. MKYK’da bir değişiklik olmayacak. Ama genel başkan, MYK’da istediği zaman değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Yeni teamüller oluşturacağız

Çankaya’da Anayasanın dışına çıkacak halimiz yok ama anayasanın verdiği tüm yetkileri kullanacağım. Bana ‘Eskiden bu yetkiler kullanılmıyordu. Teamüller var’ diyorlar. Eski teamüller bizi bağlamaz. Biz yeni Türkiye’nin yeni teamüllerini oluşturmak zorundayız. Çünkü bu teamüllerin içinde 2023 var.

Anayasa'yı değiştirecek güçle çıkmamız lazım

2015 seçimlerine 313 milletvekilimizle tüm teşkilatlarımızla birlikte hazırlanacağız. Anayasa’yı değiştirecek bir güce sahip olarak bu seçimden çıkmamız lazım. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler