YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert tepki
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başörtüsünün dinin gereklerinden biri olduğunu vurgulayarak "Dinimizin böyle bir emrinin olduğunu bilmeyecek kadar cahiller" dedi.
Başbakan Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert tepki
30 Ekim 2013 / 16:55 Güncelleme: 30 Ekim 2013 / 17:01

Başbakan Erdoğan, Kuşadası'nda AK Parti İl Başkanlığı'nın toplantısında yaptığı konuşmada, gündemdeki konulara ilişkin görüşlerini dile getirdi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

" Başörtüsü nasıl siyasi simge olabilir? Başörtüsü bizim dinimizin gereklerinden birisidir fakat cehalet çok kötü bir şey. Dinimizin böyle bir emrinin olduğunu bilmeyecek kadar cahiller"

"Parlamento'da, İçtüzükte buna mani hiçbir şey yok. Bu kardeşlerimizin bu konudaki kararlarıyla ilgili olarak buna herkesin saygı duyması gerekir. Bunlar 657'ya tabi memur da değil, millet tarafından seçilmiş, temsilcisidir"

"(CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün kendisine yönelik söylediği sözlerle ilgili) Böyle bir ahlak dışı yaklaşım olabilir mi ? Böyle bir ifade olabilir mi?"

"(3 çocuk tavsiyesini eleştirenlere) Ben temennimi söylüyorum. Bu temennimi her yerde işliyorum. Her yerde de işlerim çünkü Türkiye'nin genç nüfusa ihtiyacı var"

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler