YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'dan kararlılık mesajı
Başbakan Erdoğan'dan kararlılık mesajı
23 Nisan 2013 14:57
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de düzenlenen özel törende, "TBMM çocuklarla birlikte ve en çok da çocuklar için açılmıştır. Kurtuluş savaşımız çocuklar için verilmiştir. Cumhuriyet çocuklar için ilan edilmiştir'' dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'de bir şehit annesinin, ''Keşke bu süreç 6 ay önce başlasaydı da, Vedat'ım da şehit olmasaydı, yanımda olsaydı'' dediğini belirterek, ''Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı olarak, yüce Meclis’in bir mensubu olarak, bu anlamlı günde, Şehit Vedat'ın annesine, onunla birlikte tüm şehit annelerine, tüm annelere söz veriyorum. Bu can, bu bedende oldukça, Allah ömür verdikçe, akan kanı durdurmak, akan gözyaşını dindirmek için çırpınmaya devam edeceğiz'' dedi.

Erdoğan, ''Tek başımıza da kalsak, yalnız da bırakılsak, daha aydınlık bir Türkiye imar etmek için mücadeleye devam edeceğiz. Şehitlerimizin muazzez ruhunu incitmeden, şehit analarını rencide etmeden, birliğimizi, bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi, tıpkı şehitlerimiz gibi muhafaza etmeye ve yüceltmeye devam edeceğiz. 23 Nisan 1920 ruhuyla, o anlayışla, o kardeşlikle ilerlemeyi kararlılıkla sürdüreceğiz'' dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler