YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'dan büyük müjde
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu.
Başbakan Erdoğan'dan büyük müjde
13 Mayıs 2014 / 11:58 Güncelleme: 13 Mayıs 2014 / 12:50

Başbakan Erdoğan, "Geçen yıl Mayıs ayı altın dönem olmuştu. Gezi olayları, 17 ve 25 Aralık darbeleriyle bu gölgelenmek istenmişti.Ekonomide bir kez daha mayıs ayı bereketini yaşıyoruz" dedi.

Millet ne yaparsa en güzelini yapar

Başbakan Erdoğan: (Cumhurbaşkanı adayı tartışması) Millet ne yaparsa en güzelini yapar. Milletin seçtiği bir cumhurbaşkanı ile milletin seçtiği bir başbakanla, devlet-millet el ele Türkiye çok daha yüksek seviyelere ulaşır. Muhafet altına gireceği damı akmayan bir çatı aramaya devam etsin. Çocuklar soruyor; 'Dede şapkadan nasıl tavşan çıkacak'. 'Biz de merakla bunu bekliyoruz, torunum oğlum' diyoruz. Durum bu."

Basın özgürlüğü yok diyenler...

Başbakan Erdoğan: "Danıştay'daki nezaketsizliğe gösterdiğimiz tepkinin manşetlere nasıl yansıdığını, 'basın özgürlüğü yok' diyenler okusun. Yurtdışında Türkiye'deki basın üzerine ahkam kesenler, o manşetleri gördüklerinde küçük dillerini yutacaklardır. O manşetleri dünyanın hiçbir hukuk devletinde, demokratik rejimde göremezsiniz. Hiçbir ülkede manşetler üzerinden devletlerin, hükümetlerin bu kadar edep dışı, adap dışı, özellikle de hukuk dışı tahkir edildiğine asla şahit olamazsınız."

O günler geçti!

Başbakan Erdoğan: "İçerideki kibir abidelerine boyun eğmeyeceğimiz gibi dışardaki kibir abidelerine de boyun eğmeyiz. İçeride hiç kimse milleti, milletin temsilcilerini, siyasetçileri karşısına alıp kibirle ders veremez. Aynı şekilde dışarda da hiçkimse Türkiye'yi karşısına alıp Türkiye'ye parmak sallayamaz. O günler geçti."

Çiftçilere büyük müjde

Başbakan Erdoğan: "23 Ağustos 2013 tarihinden 31 Aralık 2014'e kadar afetlerden yüzde 30 zarar gören çiftçimizin vadesi gelen kredi borçları, yüzde 3 faizle bir yıl ertelenecek. Bu kolaylıktan 6.5 milyar lira borcu olan 876 bin çiftçi yararlanabilecek."

Siyaset geometri değildir

Başbakan Erdoğan: "Siyaset geometri değildir. Siyaseti geometriye hapsetmek isteyenler bugüne kadar hep yanıldılar hep de millete zulmettiler. Siyaseti geometri gibi görenler vatandaşa da geometri işlemi yaptılar. Dümdüz, birbirine benzeyen, iç açılarının toplamı hepsinde 180 yapan standart vatandaşlar üretmek istediler. Bu cetvel zihniyeti yüzünden Türkiye ret, inkar ve asimilasyon zulmüne maruz kaldı, özgürlükler kısıtlandı, insanımız arasında ayrım yapıldı."

 

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

-Türkiye'de tutuklu olduğu söylenen 44 kişiden 11'i tahliye oldu, listede adı geçen birinin ise kaydı bile yok.

- Türkiye'de basın özgürlüğü yok diyenler ulusal gazetelerin manşetlerine baksınlar dedi.

- Suriye'de 200 bin insan öldürüldü SES çıkartan var mı?  Mısır'da idam edilenlere bir şey diyebildiler mi? 

- Uluslararası örgütler Türkiye'yi aşağılamakla kendi itibarlarını zedeler.

-  Konutta hırsızlığın cezasını 5 ile 10 yıl arasına çıkarıyoruz.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler