YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'dan bomba 'Zaman' iddiası
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde Türkiye İhracatçılar Meclisi 21. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.
Başbakan Erdoğan'dan bomba 'Zaman' iddiası
07 Haziran 2014 / 13:25 Güncelleme: 07 Haziran 2014 / 13:49

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Mayıs ayında ihracatçılarımız bize bir kez daha rekor sevinci yaşattılar. İhracatta 5 ayda artış yüzde 8 oldu. Bütün saldırılara rağmen 2023 hedeflerimize doğru ilerliyoruz. İşsizlikte bırakın artışı, düşüş seviyesi devam ediyor.  Bu ülkeyi hep beraber ayağa kaldıracağız. Son 12 yılda ekonomi çok ciddi sınavlardan geçti" dedi.

Malum gazete panikledi

Başbakan Erdoğan, "Hazırladıkları, sonra imha etmeye kalkıştıkları iddianamede bu ülkenin başbakanı örgüt lideri olarak geçiyor.  Bu iddianamede bütün kabinedeki bakanlar zanlı olarak gösteriliyor. Bütün bu belgelere ulaşıldı. Üzerinde durdukları şahıs, malum gazetenin abonesiyse fezlekeye almıyorlar, gazeteyi almıyorsa fezlekeye alıyorlar. Bunların hepsinin belgesi elimizde. Bunlar yakında çıkacak. Malum gazete panikledi, kendince senaryolar yazıyor.  Bu darbe girişimine kim yardım ettiyse, her birini ortaya çıkaracak, her birinden hesabını soracağız. Avrupa'da plato kurmuşlar, bana ve aileme benzeyen artist arıyorlarmış. Buyursunlar reklamın iyisi kötüsü olmaz" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

 "Ne yaparlarsa yapsınlar, inlerine girdik, daha da gireceğiz. Kaçıp saklandıkları inlerde her birini bulup adalete teslim edeceğiz. Bu darbe girişiminin içinde kim yer aldıysa, kim buna destek verdiyse, kim buna yardım ettiyse, zemin hazırladıysa her birini ortaya çıkaracak, her birinden bunun hesabını soracağız" 

Bu ülkenin çatısı AK Parti'dir

Başbakan Erdoğan, "Bu ülkenin çatısı, AK Parti'dir. Göreceksiniz 10 Ağustos'ta bu ülkenin inşallah 77 milyonu da bu ortak çatının altında yer almanın mücadelesini verecektir, burada buluşacaktır. İlan edeceğimiz adayı da inşallah o makama taşıyacaklarına inanıyorum" dedi.

Erdoğan, "CHP'nin, MHP'nin en çok aradıkları kriter ne, ne diyorlar  'Cumhurbaşkanı siyasetin dışında olacak'. Hem siyasetçi olacaksın hem de 'cumhurbaşkanı siyasetin dışında olacak' diyeceksin. Bu, her şeyden önce bir siyasetçinin kendini inkar etmesidir" dedi.

"Bizim muhalefet masal dünyasında geziniyor"

Başbakan Erdoğan, "CHP Genel Müdürüne bakıyorsunuz, sabah akşam sözlükten öğrendiği sıfatları arka arkaya sıralıyor. 'Cumhurbaşkanı şöyle olacak, böyle olacak'. Peki adayınız kim olacak  Ona bir cevapları yok. Zannedersiniz ki Dedem Korkut gelecek, sıfatlara bakacak, soy soylayacak, boy boylayacak... adayın ismini de ondan sonra açıklayacak. Bizim muhalefet masal dünyasında geziniyor" dedi.

 

Merkez Bankası'na eleştiri

Başbakan Erdoğan, "Milleti daracık yollarda ölüme mahkum ettiler, yol için kullanılması gereken parayı faiz lobilerine peşkeş çektiler. Şu anki faiz politikalarından memnun değilim. Piyasanın oluşturduğu faiz Merkez Bankası'nın çok önünde. Yatırımcı adım atacaksa düşük faizle atar. İstihdamı artırmak için yatırımlara ihtiyacımız var. Amerika, Japonya'da faizlere bakıyorsun, biz de niye böyle. Finansmanı rahatlatırsan yatırım artar" dedi

"Mesele ağaç, park çevre değil"

Başbakan Erdoğan, "Türkiye'nin son bir yıl içinde şahit olduğu eylem ve girişimler, bu çarkın, bu çıkar lobisinin yeniden ayağa kalkma, yeniden yönetime el koyma hevesinden başka hiç birşey değildir. Mesele ağaç, park, çevre değil, inanın mesele yolsuzluk değil. Mesele 3 Kasım 2002 öncesindeki o çarkı, o hortum düzenini yeniden diriltebilmek, kendileri için o eski güzel günlere yeniden dönebilmektir, hedef budur. Çünkü hep kriz ve kaostan kazanmışlar, şimdi de Türkiye'yi yeniden krize, kaosa mahkum edip, yeniden kazanmanın mücadelesi içindeler" dedi.

 

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Diyarbakır'daki eylem sayesinde parlamentodaki bir siyasi partinin maskesi düşüyor, özgürlük düşmanı olduğu ortaya çıkıyor

- Aslında amaç belli. Adana'da MİT tırları değil, büyüyen, yükselen yeni Türkiye durdurulmak istendi

- İran'a yaptırım uygulayan başta ABD, bütün ülkeler ürünlerini İran'a sokuyor, Türkiye ise engellenmek isteniyor.

Dimdik durmasaydık ödenen bedel çok daha ağır olacaktı. Tuzaklara düşseydik yaşanan yine eski Türkiye olacakt

- 12 yıl içinde reformlarla bu kısır döngüyü kaldırdık, kazananların, yatırım yapanların sayısını artırdık.

- Ülkemizde güzel tezgah kurulmuştu. Hiçbir kriz, darbe girişimi bu çarkı etkilememişti.

- 'Ben' yerine 'Biz' diye haykırmayı başardığımızda Türkiye'yi o zaman tutana aşk olsun.

 

19:06
 // erdal
basbakanim bu faizleri, basiretsiz, bambaska iradelerin esiri adamlara degil, kendi iradenize aliniz tek bir kararname ile. biz sana inandik ve cok güvendik hemde ne sevdik. rabbim basimizdan eksik etmesin her daim yar ve yardimcin olsun....
07 Haziran 2014 19:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler