YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'dan Avrupa'ya sert sözler!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB Bakanlığı'nın düzenlediği konferansın açılışında konuştu.
Başbakan Erdoğan'dan Avrupa'ya sert sözler!
07 Haziran 2013 / 16:00 Güncelleme: 07 Haziran 2013 / 16:27

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylarla ilgili, "Çevre hassasiyeti olan kardeşlerime sesleniyorum. Eğer çevrecilikte ortaklık yapacaksanız, gelin bu Başbakanınız ile yapın" dedi.

Erdoğan, "Taksim Gezi Parkı olaylarında olanların bir kısmı çözüm sürecini bu işin içine katmanın gayreti içine giriyorlar. Onlar da çözüm sürecine karşı" dedi. 

"Sosyal medyanın korkunç yalan kampanyaları var"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Son günlerde Taksim Gezi Parkı düzenlemesi bahanesiyle yaşanan olaylar, hiç kimseyi yanlış düşüncelere, tereddütlere sürüklemesin. Çünkü burada korkunç bir dezenformasyon var. Sosyal medyanın korkunç yalan kampanyaları var. Bunların hepsi tespitle elimdedir. Hepsini biliyoruz. Bizim demokratik talepler konusunda hiçbir sıkıntımız, hiçbir çekincemiz yoktur" dedi.

Avrupa Birliği'ne eleştiri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bilindiği gibi Türkiye'nin AB'ye ilk başvurusu 1959 yılına kadar gidiyor. İlk anlaşma 1963'te imzalandı. Türkiye kazanımlarına ve avantajlarına rağmen neden haksızlığa uğratılıyor. Türkiye kapıda oyalanacak bir ülke değildir. Üyelik sürecimizi yokuşa süren Avrupa bir test sürecindedir. Türkiye'ye sırtını dönen Avrupa kendi değerlerine de sırtını dönüyor. Müzakerelerin başlamasının üzerinden 8 yıl geçmesine rağmen 13 fasıl açılmıştır" dedi.

"Biz yüzde 100'ün partisiyiz"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şunu herkes bilsin ki milli iradeye yönelik hiçbir saldırıya hangi kılıf altında olursa olsun, kim tarafından beslenirse beslensin, asla boyun eğmeyiz. Biz, toplumsal hadiseleri okuruz, analiz ederiz, objektif biçimde de değerlendiririz. Bizi bugünlere taşıyan, bizi her iki kişiden birinin oyuna mazhar eden de bu kucaklayıcı tavrımızdır. Şunu da söyleyeyim. Yüzde 50 bize oy verdi, biz yüzde 50'nin partisi değiliz. Biz şu anda yüzde 100'ün partisi olarak ülkeye hizmet veriyoruz" dedi. 

"Türkiye'nün güçlenmesini istemiyorlar"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Yabancı dostlarımızdan, özellikle de yabancı medyadan Türkiye'de yaşananları lütfen ideolojik bir yaklaşımla ele almamalarını ve sipariş üzerine ilanlar yayınlamamalarını kendilerine de hatırlatırım. Gazetelere, uluslararası medyaya parayı basmak suretiyle ilan verenler, oralarda Türkiye'nin güçlenmesini, Türkiye'nin bu hale gelmesini hazmedemeyenlerin çıkarmış olduğu ilanların kaynaklarını da biliyoruz. Bunu da özellikle hatırlatmak istiyorum. Bu, Türkiye'nin güçlenmesinden, Türkiye'nin bir güç devşirmesinden rahatsız olanların aslında attığı bir adımdır. Bu, yine Türkiye'deki faiz lobisinin iktidarımıza yönelik attığı adımdır. Faiz lobisi de fazla heveslenmesin, onlar da kusura bakmasınlar hedeflerine ulaşamayacaklar. Bu halkın dediği neyse o olacak. Bu milletin dediği olacak" dedi.

AA

17:05
 // Şu ecnebilerin peşini bırakın artık
AB ye falan girmek istemiyoruz artık. Bu naz, bu aşığı usandırdı artık. Bakın, İngiltere bile AB den ayrılmayı planlıyor artık. Hem, Yunanistan ın durumuna bakın hele, ne duruma düşmüş. Ankara kriterleriyle yolumuza devam edelim. Yakın gelecekte onlar bize gelin diye yalvaracak....
07 Haziran 2013 17:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler