YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'a 'Gezi' çağrısı
Başbakan Erdoğan'a 'Gezi' çağrısı
12 Haziran 2013 13:15
Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, Başbakan Erdoğan’a seslenerek, “Bu yangını söndürmek sizin elinizde. Görüşelim ve önerilerimi dinleyin. Bu yangın büyümeden söndürülebilir” dedi.

Yılmaz, Türkiye’nin iyi bir yola girmediğini belirterek, bu yolda ilerlerken yangının büyüme olasılığının çok yüksek olduğunu söyledi. Hükümetin, yangını söndürebilecek adımları atabileceğini dile getiren MYP Lideri Yılmaz, “Bu adımlar göstericilerle görüşmek değildir. Bu sadece en basit ve en etkisiz yollardan biridir. Meselenin uluslar arası boyutunu Başbakan görmelidir.

Bu konuda atılması gereken birkaç stratejik dış politik adım söz konusudur. Bu adımlar atılırsa Türkiye de, hükümet de rahatlar. Aksi durumda bu olayların yayılma olasılığı ve BDP için avantaj sağlayacak yerel yönetimler de özerklik getirecek yeni bir anayasa talebine kadar işler büyüyebilir. Eğer bu ayaklanmalar bir türlü bitmeyen dayatma yeni anayasanın yapılmasının ön hazırlığı ise durum daha da vahimdir. Bölünme ve federasyona yönelik böyle bir vebalin altından kimse kalkamaz” dedi. Yılmaz, hükümete “Bırakın herkes imkan ve bilgisi dahilinde sizlere yardımcı olsun” çağrısında bulundu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler