YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan'a başörtüsü teşekkürü
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Kübra Güran Yiğit, Başbakan Erdoğan'a başörtüsü özgürlüğü için teşekkür etti.
Başbakan Erdoğan'a başörtüsü teşekkürü
09 Ağustos 2014 / 08:33 Güncelleme: 09 Ağustos 2014 / 08:38

Başbakan Erdoğan Kanal 7 ekranlarında "Kadınlar Erdoğan'a Soruyor" programında çeşitli meslek gruplarından kadınların sorularını yanıtladı.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç Kübra Güran Yiğit öğrencilik hayatında başörtüsüyle okula gidemediğini anlattı.

İşte o sözler:

"Üniversitede hocam bana Suskunluk sarmalını sormuştu. Bunu doktoramda yaşadım. Birey çevresinden destek alamıyorsa dışlanmış oluyor. Üniversitede öğrenciyken başörtülü olmamı saklamıştım. Şimdi aynı üniversitede başörtümle akedemisyenim. Size çok teşekkür ediyorum."

Medya sizce nasıl olmalı?

Toplumu mahalle baskısından kurtarmamız lazım. Özgür medya diyenler baskıcı bir medya oluşturma peşinde. Tarafsız bağımsız güzel. Doğru haberclik yok. Köşe yazarlarında var mı yok. Yalanın bini bir para. Ailemle ilgili şahsımla ilgili bunları yaşadım.  

Kendi şahıslarıyla ilgili yapılsa nasıl çılgına döner. Dünya medyası da böyle. Yeni medya doğru olmalı, dürüst olmalı.  Bir profesör 25 yaşındaki iki genci alıyor bunlarla mı Meclis'i dolduracaksın diyor.  Sosyal medya aile mahremiyetimizi duman ediyor. Bir de dinlemeler, gözetlemeler buna ekleniyor.

Sosyal medya önemli bir mecradır. Bıçak katilin elinde silahtır, doktorun elindeyse hayat kurtarır." dedi.

 

HABER7

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler