YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan yargıya yüklendi: Bizim de bildiklerimiz var!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ordu'nun Fatsa ilçesinde düzenlenen Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.
Başbakan Erdoğan yargıya yüklendi: Bizim de bildiklerimiz var!
21 Aralık 2013 / 15:36 Güncelleme: 21 Aralık 2013 / 15:52

Başbakan Erdoğan, "Bizler siyasete başlarken üzerimize atılan o çamurları yapıştıramadılar. Dediler ki 'iftira at tutmazsa iz bırakır'. İşte son günlerde yapılanlar... Bazı sosyal medyadaki çirkinlikler, adilikler, pespayelikler, montaj kültürü içerisinde yaptıkları bunlarla AK Parti'yi karalamak isteyenler, karalayamazsınız. Ak ve tahir olarak yürüyürüz biz bu yolda" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kula kulluk olmaz, sadece Allah'a kulluk olur. Kula kul olanlara pirim vermeyin. Hakk'a kul olanlarla beraber yürüyün ve Hakk'a kul olun. İradesini bir yerlere teslim edenlerden olmayın, aklını bir yerlere kiralayanlardan olmayın.."

İntikam alacağım hırsıyla bir şeyler yapanlar bedelini öder

Başbakan Erdoğan: "Birileri eğer kalkıp 'İntikam alacağım, bunun intikamını alacağım', bu hırsla beraber kalkıp da yürütmeye bir şeyleri dikte ettirmeye kalkarsa onun bedelini öder, er veya geç öder."

"İçinizdeki kirlileri temizleyin!"

Başbakan Erdoğan: "Yargıya sesleniyorum siz de içinizdeki kirlileri temizleyin. Siz de öyle pırlanta, tertemiz değilsiniz bizim de bildiklerimiz var"

"Türkiye böyle ahlaksızca böyle haince bir saldırıya bugüne kadar hiç maruz kalmamıştı.."

Başbakan Erdoğan: "Devlete paralel bir devlet oluşturmaya çalışan örgütler, adeta devleti felç etmek, milleti yok saymak, ülkeyi, iç siyaseti, dış siyaseti yeniden dizayn etmek için itibar suikasti yapmaya çalışıyorlar. Türkiye böyle ahlaksızca, böyle hukuk dışı, böyle haince bir saldırıya bugüne kadar hiç maruz kalmamıştı.."

Bu tezgahın içinde...

Başbakan Erdoğan: "Bu tezgahın içinde çok kirli bir ittifak var. Türkiye'yi, yeni Türkiye'yi, bölgesinde ve dünyada etkin bir güç haline gelen Türkiye'yi hazmedemeyen karanlık ittifaklar var. Bu kirli oyunun içinde çözüm sürecini istemeyen gençlerin ölümünü, annelerin ağlamasını isteyen kan lobisi var. Bu kampanyanın içinde kendi ikballeri için bu ülkeye ihanet edebilecek kadar bilincini kaybetmiş bir örgüt var. Bitmedi, bu tertibin içinde milletten yüz bulamadığı için her zaman kirli tuzaklara tevessül etmiş siyasiler var. On yıllardır Türkiye'nin değil başkalarının çıkarlarını gözetmiş medya var. Faizden, kaostan, yoksulluktan rant elde etmeye alışmış, faiz lobisine dönüşmüş faiz çevreleri var."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Şu an sergilenen oyun adeta bir intikam çabasıdır. Bu işin hesabını verecekler. Bu işin de inine girceğiz.

- Son günlerdeki karalama kampanyası sadece AK Parti'ye değil "Büyük Türkiye" idealine yapılmıştır

- Kimin kiminle iş tuttuğuna dikkat edin. Gezi'de bir araya gelenler yeni ittifak oluşturuyor

Şu an sergilenen oyun adeta bir intikam çabasıdır. Bu işin hesabını verecekler. Bu işin de inine gireceğiz.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler