YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan, Erdoğan, üstü kapalı kime destek verdi?
Başbakan, Erdoğan, üstü kapalı kime destek verdi?
Başbakan, Erdoğan, üstü kapalı kime destek verdi?
20 Eylül 2008 / 17:20 Güncelleme: 20 Eylül 2008 / 00:00

Başbakan Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi'ne adaylığı beklenmeyen Melih Gökçek'e sürpriz bir destek vererek yeşil ışık yaktı.


Başbakan Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e önümüzdeki yerel seçimlerde adaylık konusunda yeşil ışık yaktı. "Belediyecilik bizim işimiz" diyen Erdoğan, Gökçek'e "mesai başlamıştır" mesajı vererek, yerel seçimlerde sıkı bir hazırlık içine girmesini istedi. Gökçek'e üstü kapalı olarak destek veren Başbakan Erdoğan, "Büyükşehir Belediye Başkanımın yaptıkları ortada. Ankara'nın ne kadar mesafe kaydettiğini görüyorsunuz. Bunu gelecek dönemlere taşımalıyız ve Ankara'yı marka yapmalıyız" dedi.


Teşkilata önemli talimat


Erdoğan, partisinin il başkanları ile yaptığı iftarda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile aynı masayı paylaştı ve başkanın çalışmalarını övdü. bir önceki seçimde Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ile Gökçek arasında seçim yapan ve Büyükşehir Belediyesi için Gökçek'i tercih eden Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları tercihini yine Gökçek'ten yana kullanacağı yönünde yorumlandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler