YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan Erdoğan twitter’a diz çöktürdü!"
"Başbakan Erdoğan twitter’a diz çöktürdü!"
23 Mart 2014 14:23
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Twitter'in Türk mahkemelerinin aldığı kararları uygulamadığını ifade ederek, "Twitter diz çöktü. Biz muz cumhuriyeti değiliz, hele hele ananas cumhuriyeti hiç değiliz" dedi."

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, seçim çalışmaları için Edirne'nin Keşan İlçesi'ne bağlı Beyendik Beldesi'ne geldi. Partililer tarafından karşılanan Bakan Müezzinoğlu Beyendik Düğün salonu bahçesindeki konuşmasında 30 Mart yerel seçimlerinin 'Ders verme günü' olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"30 Mart; CHP'ye, MHP'ye ve okyanus ötesine ders verme günüdür. 30 Mart akşamı, milletin geleceği ve kaderi belirlenecek. O nedenle bu ülke, bu bölge ve gelecek nesillerimizin geleceği adına bu seçimlerin belediye başkanlığı seçiminin ötesinde anlamı var. Onun için birçok tuzaklar kuruyorlar. Onun için Twitter'da senaryolar kuruyorlar. 2 gün önce Twitter yasaklandı. Niye yasaklandı? 'Türkiye mahkemelerinin verdiği kararları ben takmıyorum' diyen bir Twitter merkezi var. 'Türkiye mahkemeleri karar vermiş, ben bunu umursamıyorum' diyor. 'O mahkemeleri anlamsız görüyorum, Türkiye'yi adam yerine koymuyorum' diyor. Türkiye'yi adam yerine koymayan Twitter'ı, biz bu millet adına asla adam yerine koymayız. Kılıçdaroğlu zaman zaman 'savcılar yok mu?' 'Hakimler yok mu?' diyor. Sen savcının, hakimin yerine Twitter'cıların merkezinin arkasında duruyorsan, bu milletin hak ve hukuku, geleceği, kaderiyle oynayan hukuk dışı siteleri, 'Mahkeme kararına rağmen kapatmıyorum' diyorsan, bu Twitter'cılara alkış tutuyor, destek oluyorsan, senin halkçılığın da, milliyetçiliğin de batsın."

"Twitter, diz çöktü"

Twitter'a yönelik eleştirilerini sürdüren Bakan Müezzinoğlu, "Twitter, diz çöktü. İstiklaline aşık olan bir millet, kendisine tavır koyan kim olursa olsun diz çöktürür. Recep Tayyip Erdoğan da bunu yaptı. Biz muz cumhuriyeti değiliz, hele hele ananas cumhuriyeti hiç değiliz" diye konuştu.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler