YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan tazminat davasını kazandı
Başbakan Erdoğan tazminat davasını kazandı
23 Mayıs 2013 16:33
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, köşe yazılarında kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle yazar Önkibar, Aydınlık Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabuncu ve gazeteye açtığı manevi tazminat davasını kazandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, köşe yazılarında kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle yazar Sabahattin Önkibar, Aydınlık Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sabuncu, ve gazeteye açtığı manevi tazminat davasını kazandı.

Ankara 13. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, Başbakan Erdoğan'ın avukatı Burhanettin Sevencan ile gazetenin avukatı Ülkercan Özbey katıldı.

Avukat Sevencan davanın kabulünü, avukat Özbey ise davanın reddini talep etti.

Duruşma sonunda Hakim İsmail Ulukul, davayı kısmen kabul ederek Önkibar, Sabuncu ve gazetenin, Başbakan Erdoğan'a 5 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Avukat Sevencan, kazanılan tazminatın 15 bin lira olduğunu ancak mahkemenin tutanağa yanlış yansıttığını söyledi.

Dava dilekçesinde, Sabahattin Önkibar'ın, 17 Haziran, 18 Temmuz ve 9 Ağustos 2012'de Aydınlık Gazetesinde kaleme aldığı yazılarında, Başbakan Erdoğan'ın kişilik haklarına saldırı kastıyla, şeref, haysiyet ve onuruna yönelik ağır hakaretlere yer verdiği savunularak, Önkibar, Sabuncu ve gazeteden 30 bin lira manevi tazminat talep edilmişti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler