YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan: "Sıkıysa kime beddua ettiğini söylesin"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın uçakta Zaman yazarına "Bu nasıl beddua, kime ediyor. Sıkıysa kime ettiğini de söylesin, isim versin" dediği öğrenildi.
Başbakan Erdoğan: "Sıkıysa kime beddua ettiğini söylesin"
24 Aralık 2013 / 09:50 Güncelleme: 24 Aralık 2013 / 10:01

Sabah yazarı Mahmut Övür, Başbakan Erdoğan'ın "Bu nasıl beddua, kime ediyor. Sıkıysa kime ettiğini de söylesin, isim versin" dediğini yazdı. İşte Övür'ün o yazısı:

Pakistan gezisine bu gerilimli ortamda çıkıyoruz. Başbakan'a eşlik edenler arasında hükümetten Zafer Çağlayan, Binali Yıldırım, AK Parti'den ise Numan Kurtulmuş, milletvekilleri Belma Satır ve Burhan Kayatürk gibi isimler vardı.

Geziye kalabalık olmasa da Türkiye'nin önde gelen işadamları ve gazete köşe yazarları da katılmıştı. Bülent Eczacıbaşı, Nihat Özdemir, Hüsnü Özyeğin, Ali Kibar, Ethem Sancak, Ahmet Albayrak, Türkiye İhracatçılar Birliği Başkanı Mehmet Büyükekşi dikkat çeken isimlerdi. Ama benim gözüm davetli listesinde olan ve cemaate yakınlığıyla bilinen Tuskon Başkanı Rıza Nur Meral'i aradı. Uçakta göremedim.

Uçakta -benim bildiğim- sadece, cemaate yakınlığıyla bilinen Zaman Gazetesi Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı Mustafa Ünal vardı. Ünal, gazeteci kimliğiyle her zaman saygı uyandıran bir isimdi ve Başbakan'la aralarında nasıl bir diyalog geçeceğini doğrusu merak ediyordum.

Uçakta pür dikkat kesilen konuşma 

Uçak havalandıktan bir süre sonra Başbakan Erdoğan dolaşmaya başladı ve herkesin elini sıkarak sohbet etti. Sıra tam arkamda oturan Mustafa Ünal'a geldiğinde herkes pür dikkat o konuşmayı izlemeye başladı.

Başbakan Erdoğan'ın şu minvaldeki sözleri çarpıcıydı: "Bu nasıl beddua, kime ediyor? Sıkıysa kime ettiğini de söylesin. İsim versin."

Başbakan Erdoğan, mücadele ediliyorsa bunun açıkça yapılması gerektiği mesajını veriyordu. O mesajın nasıl karşılık bulacağını göreceğiz ama bu gerilimli durum en çok da dünyanın dört bir yanında ticaret yapmaya çalışan işadamlarını etkiliyordu.

OLMAYACAK DUAYA AMİN DENİLMEZ
 // BEDDUACI MEZGİRTLİ NURİ
Kafaya bak! Sıkıysa amin diyin diyenler var. 1000000 defa amin desen ne olacak. ''Allah'ım Kabe'yi, yerle bir et, müslümanların başına yık'' gibi absürt bir duaya, kim amin der? Tey Allah'ım tey!...
24 Aralık 2013 Salı 17:07
FETOEL BABA
 // BİR KÖYÜN VALİSİ
Yok yani, Noel Baba kılığına girip, beddua etse, hoca efendi, yılbaşı şakası yaptı diyecem. Ama bunlarda mizah ne geze? Sahi, hoca efendi, Noel Baba denilen şahıs olmasın sakın? Geyik de var oralarda... Bak şimdi evime ateş değil de, içime bir kurt düştü....
24 Aralık 2013 Salı 15:44
12:37
 // n.s
Beddua edenin gercek yuzunu gorduk yanlis fetva verip insanlarin kafasi karistiriyordu dinler arasinda diyalogk kesinlikle olamaz onlarin dini onlara bizim dinimiz bize...
24 Aralık 2013 12:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler