YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan seçim sonrası açıklama yaptı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genel Merkezi'nin balkonundan vatandaşlara hitap etti.
Başbakan Erdoğan seçim sonrası açıklama yaptı
31 Mart 2014 / 01:16 Güncelleme: 31 Mart 2014 / 01:31

Başbakan Erdoğan, "77 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını bu akşam bir kez daha muhabbetle kucaklıyor ve selamlıyorum" dedi.

Millet bugün bir mesaj verdi

Başbakan Erdoğan: "Millet bugün sandıkta, Türkiye'ye ve dünyaya bir mesaj verdi, ne dedi: 'Biz buradayız, Türk milleti geçilmez' dedi. Millet, 'Biz bu ülkenin sahipleriyiz' dedi. 'Millet eğilmez, Türkiye yenilmez' dedi."

"Bu toprakları Pensilvanya'ya teslim etmeyiz"

Başbakan Erdoğan: "Şehitlerin kanıyla yoğrulmuş bu toprakları biz Pensilvanya'ya veya onun buradaki hain uzantılarına asla teslim etmeyiz. Şu anda kaçanlar kaçtı, yarından itibaren de kaçanlar olabilir. Bazıları için şahsen suç duyurusunda bulundum. 'Bunlar kaçabilir' dedim. Bundan sonra, dedim ya, inlerine gireceğiz. Hesabını bunun ödeyecekler, bedelini ödeyecekler."

"Bugün ahlak dışı siyaset kaybetmiştir"

Başbakan Erdoğan: "Sandık sonuçları kimin kazandığından çok kimin kaybettiğini gösterir. Bugün ahlak dışı siyaset kaybetmiştir. Kaset, çamur siyaseti kaybetmiştir. Esersizlik, hedefsiz, projesiz siyaset bugün kaybetmiştir. Statüko bugün çok büyük darbe almıştır. Kirli ilişkiler, adı konulmamış ittifaklar bugün kaybetmiştir."

En çok üzüldüğüm nokta...

Başbakan Erdoğan: "Neye üzüldüm biliyor musunuz  Dışişlerinde olan olaydan sonra, şahsıma yapılan iftiraların hepsini bir kenara koyuyorum ama Dışişleri'nde yapılan olaydan, Başbakanlıktaki böcek olaylarından sonra şu muhalefetin bir açıklamasını duydunuz mu, 'Bu, vatana ihanettir, casusluktur, buna yönelik biz iktidarın yanındayız' diye bir ifadelerini duydunuz mu  Ne olacak, Pensilvanya ile hareket edenler bunu söyleyebilir mi  Buradan bile bir şey bekliyorlardı, '25'inden sonrası kaos' dedikleri olay buydu. Ekonomi çökecekti  Çöktü mü  Daha güçlenerek geliyoruz. Ekonomide de, siyasette de, demokraside de daha güçlü demokrasiyi getireceğiz. Batı'nın özlemini duyduğu demokrasi bizde var."

"Gelin yeni bir sayfa açalım"

Başbakan Erdoğan: "Biz diyoruz ki gelin yeni bir sayfa açalım. Bu yeni sayfada ey muhalefet, ey bu muhalefete gönül veren milletim, Türkiye sevdası her şeyin üzerinde olsun. Türkiye'nin ali menfaatleri her şeyin üzerinde olsun."

" Türkiye'ye saldıranlar bugün hayal kırıklığına uğramışlardır"

Başbakan Erdoğan: "Allah'a sonsuz hamd ediyorum ki Türkiye'ye saldıranlar bugün hayal kırıklığına uğramışlardır. Türkiye düşmanlarının maşaları bugün hayal kırıklığına uğramışlardır. Bu milletin içinden çıkan ama bu millete ihanet eden taşeronlar, milletin ne kadar aziz, ne kadar asil, ne kadar kahraman olduğunu bir kez daha görmüşlerdir. Millet istiklaline uzanan elleri sandığa gömmüştür. Millet sinsi planları, ahlaksız tuzakları bozmuştur."

"Bizler de iyi niyetimizin kurbanı olduk"

Başbakan Erdoğan: "Bizler de iyi niyetimizin kurbanı olduk. Ama şimdi artık bunları ayıklama zamanı gelmiştir hukuk içinde, yasalar içinde.Çünkü bu tür şebekeleri ne bu millet hoşgörüyle karşılar ne de biz karşılarız."

"77 milyon bilsin ki bugün Türkiye kazanmıştır"

Erdoğan: "Bugün hiç kimse mahsun olmasın, bugün hiç kimse üzülmesin. 77 milyon bilsin ki bugün Türkiye kazanmıştır. 77 milyonun her biri ferdi bilsin ki bugün yeni Türkiye kazanmıştır. Bugün yeni Türkiye'nin düğün günüdür. 77 milyonun içinde tek bir kişi bile kaybetmemiştir çünkü onlara hizmetkar olan bir kadro ayrımcılık yapmadan iş başındadır."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

-Ya rab ne büyüksün. Dünyanın her yerinden ellerini duaya açan dost ve kardeşlerime... 

-En büyük teşekkürü bu aziz millet, bu asil millet hak ediyor.

- Siz yeni Türkiye'nin istiklal mücadelesine sahip çıktınız, büyük Türkiye idealine, hedeflerine sahip çıktınız.

- Türkiye vatan hainlerini tanıma fırsatı buldu. Onların inine gireceğiz inine!

- Bunlar ne diyecekler yarın? Her ne kadar yüzde 27'de alsak, 30'da alsak biz kazandık diyecek genel müdür.

- Siyaset onur ister, bu noktada asillik ister. Makamı zenginleştirebiliyorsanız orada oturun, yoksa bırakın gidin.

- Vesayetçi ilişkiler milletten çok sert bir Osmanlı şamarı yemiştir.

- Oy veren de oy vermeyen vatandaşımın da hissiyatını samimi şekilde değerlendireceğiz Muhalefet sandıktaki mesajı okumalı

- Sadece iktidarın Türkiye'yi kucaklaması yetmiyor. Gerilimden nemalanan muhalefetin istismar siyaseti artık son bulmalıdır.

- Türkiye'ye saldıranlar, maşaları bugün hayal kırıklığı yaşamıştır. Taşeronlar bugün milletin ne kadar aziz olduğunu gördü

milletimize hayırlı olsun
 // isimsiz
beklenen son gerçekleşti!olay budur!helal olsun sana BAŞBAKANIM!Dualarımız seninle! Ve teşekkürler Türkiye,yalan vaatlere,iftiralara,tuzaklara kanmadığın için!Şimdi daha güçlüyüz ve daha kenetlenmiş bir biçimde..Bu iftirakoliklerin yalanları da tuzakları da bitmeyecektir diye tahmin ediyorum ama Allah onlara fırsat vermeyecek inşallah!Tarih bu zalimlerin isteği doğrultusunda tekerrür etmeyecek..ALLAH, bizi başbakanımız RECEP TAYYİP ERDOĞANSIZ bırakmasın..AMİN..Milyonlarca kez ..AMİN.....
31 Mart 2014 Pazartesi 03:25
01:42
 // YENİ TÜRKİYE
Bir kez daha tazelenip, yenilendik. Gücümüze güç, demokrasimize; kuvvet geldi. Chp, Mhp ve Bdp ye oy verenler üzülmesin; Ak Parti zaferi, onlarında zaferidir....
31 Mart 2014 01:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler