YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan, Peygamberlerin kabirlerini ziyaret etti
Başbakan Erdoğan, Peygamberlerin kabirlerini ziyaret etti
17 Kasım 2013 19:23
Erdoğan, Diyarbakır gezisinin ikinci gününde Eğil ilçesinde bulunan Hz. Zülkifl ve Hz. Elyesa peygamberlerin kabirlerinin bulunduğu bölgeyi ziyaret etti.

Başbakan Erdoğan, Diyarbakır gezisinin ikinci gününde Eğil ilçesinde bulunan Hz. Zülkifl ve Hz. Elyesa peygamberlerin kabirlerinin bulunduğu bölgeyi ziyaret etti. Ergani ilçesinde toplu açılış yapan Erdağan helikopterle ‘Peygamberler Diyarı’ olarak bilinen ve 2 peygamberin kabrinin olduğu Eğil ilçesine hareket etti.

Geniş güvenlik önlemleri altında Eğil ilçesine inen Başbakan Erdoğan, ilçede bulan Hz. Zülkifl ve Hz. Elyesa peygamberlerin kabirlerini ziyaret ederek dua edip, namaz kıldı. Basın mensuplarının alınmadığı ziyaret alanında geniş güvenlik önlemleri alındı. Başbakan Erdoğan’ı havadan 2 helikopter ve İHA’lar sürekli olarak takip etti. Erdoğan ve beraberindeki heyet, ziyaretin ardından helikopterle Diyarbakır’a hareket etti.

Ziyaretin ardından Başbakan, Ankara’ya hareket etti

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iki günlük ziyaretinin ardından akşam saatlerinde Ankara’ya hareket etti. Eğil ilçesinden helikopterle Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü’ne inen Başbakan Erdoğan ve beraberindeki heyet, pistte bekleyen Başbakanlık uçağı ile Ankara’ya hareket etti. Başbakan Erdoğan’ın dönüşü sırasında Diyarbakır’da havadan ve karadan geniş güvenlik önlemleri alındı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler