YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan o tartışmalara son noktayı koydu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti il başkanlarıyla gerçekleştirdiği basına kapalı toplantıda, önemli mesajlar verdi.
Başbakan Erdoğan o tartışmalara son noktayı koydu
05 Temmuz 2014 / 08:55 Güncelleme: 05 Temmuz 2014 / 09:07

İlk turu 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde, AK Parti’nin tüm milletvekillerinin imzasıyla aday gösterdiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı adaylığı açıklandıktan sonra il başkanları ile, AK Parti’nin geleceğine ilişkin düşüncelerini paylaştı. 

Teşkilatlara, seçim dönemlerindeki gibi çalışılması talimatını veren Başbakan Erdoğan, kendisinin Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde AK Parti’de ''eşbaşkanlık'' olarak nitelendirilen genel başkanlık ile Başbakanlık’ın ayrı iki isimden oluşmasını öngören modelle ilgili yorumları değerlendirdi. Erdoğan, ''Başbakan ve genel başkan ayrı kişiler olmayacak'' açıklamasını yaptı.

Başbakan Erdoğan’ın bu sözü, Köşk’e çıkması halinde ''milletvekili olmayan'' bazı isimlerin AK Parti Genel Başkanlığı’na gelebileceği yönündeki tahminleri büyük ölçüde devre dışı bıraktı.

Erken seçim yok!

Erdoğan, yine Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanması halinde AK Parti’de gerçekleştirilecek kongrenin ardından erken seçime gidilebileceği yönündeki tartışmalara da son noktayı, ikinci mesajıyla koydu.

Seçimlerin zamanında yapılmasından yana olduğunu sürekli yineleyen Başbakan Erdoğan, ''Erken seçim olmayacak'' dedi.

 

HABERTÜRK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler