YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan o olayı örnek gösterdi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu.
Başbakan Erdoğan o olayı örnek gösterdi
18 Şubat 2014 / 12:45 Güncelleme: 18 Şubat 2014 / 12:54

Başbakan Erdoğan, "Belediyecilikten nasibini almayanlar Haliç metro geçişi köprüsüyle ilgili silüeti bozuyor diyorlar" dedi.

"O çamur döner yüzünüze çarpar!"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Okullara geniş bant internet erişimi sağlayan bir kadroya 'siz yasakçı, sansürcü, diktatör' diye çamur atarsanız, hiç kusura bakmayın o çamur döner, bu çamuru atanların yüzüne çarpar" dedi.

İnternet düzenlemesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "2011'de internete sansür diye sokağa dökülenler, bugün de aynısını yapıyor. Hayır arkadaşlar, internete sansür gelmiyor, özgürlük kısıtlanmıyor. Sadece ahlaksızlığa, şantaja, tehdide karşı tedbir alınıyor. Neşter doktorun elinde hayat kurtarır ama katilin elinde can alır" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu yeni yasadan en fazla istifade edecek olan CHP'dir, MHP'dir. Çünkü en fazla kaset saldırısına uğrayan, kayıtlarla en fazla tehdit edilen, dizayn edilen CHP ve MHP'dir. Biz yeni internet düzenlemesiyle sadece çocukları değil, CHP'yi, MHP'yi diğer partileri de alçakça tehdit ve şantaj karşısında koruma altına alıyoruz"

CHP'ye çağrı

Başbakan Erdoğan, CHP'ye çağrıda bulunarak, "Bugün de arkanızdaki perdeden CHP eski Genel Başkanı'yla ilgili internete verilen bizim engellediğimiz o görüntüleri de yayınlayın. Madem ahlakı bu kadar ayaklar altına aldınız, bugün de grup salonunda CHP'li belediye başkanlarının rüşvet pazarlıklarını, yamyam itiraflarını ses kayıtlarını da yayınlayın" dedi.

Erdoğan, "CHP'nin genel müdürüne soruyorum; daha 2 ay öncesine kadar hukuku, hakim ve savcıları ayaklar altına alıyordun, 17 ve 25 Aralık'ta ne oldu da hukukun üstünlüğüne inanmaya başladın. 17 Aralık parelel hukukunu kabul ediyorsun da şimdi verilen kararları neden hazmedemiyorsun " dedi.

Başbakan Erdoğan o olayı anlattı

Başbakan Erdoğan, bir arkadaşının başına gelen bir olayı anlattı:

"Dün tablet dağıtım töreninde çocuklara da tavsiyede bulundum. Düzen altında olmazsa çok acı sonuçları olan bir tehlikeye dönüşüyor. ABD’de çok sıkı tedbirler var. Avrupa’da aynı şekilde tedbirler var. Arkadaşımın çocuklarının başına gelen bir olay... 12-13 yaşlarında iki çocuk evde internette gezinirken karşılarına bir ekran görüntüsü çıkıyor. Kamerası kontrol altına alınmış ve evin içindeki görüntüyü çekiyorlar. Sizi tanıyoruz, biz jandarmayız diyerek jandarmanın, MİT’in logolarını da vererek çocuklardan verilen hesaba para yatırılmaları isteniyor. Bizim arkadaşımızın çocukları korkuyla babalarını arıyor… Bu internette yapılan en basit dolandırıcılık şekli. Belli çevreler koro halinde sansür türküsü söylemeye başlıyor. Bizi anneler babalar anlıyor."

Mütareke basını dahi bu kadar hıyanet sergilememiştir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,"İnanın İstanbul işgal edildiği dönemin mütareke basınında dahi bu derece bir hiyanet sergilenmemiştir. Bu operasyon, düpedüz bir casusluk operasyonudur. Buradaki ayrıntılar ortaya çıktığında o operasyonda kimlerin yer aldığı, kimlerin kimlere talimat verdiği ihbarda bulunduğu ortaya çıktığında milletim ihanetin derecesini daha net olarak görecek" dedi.

 

"Gezicilerle paralel örgütün patronu bir"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Gezicilerle paralel örgütün patronu bir. Bunlar zaten ezelden kardeştirler. İşte şimdi de milli iradeye karşı birlikte operasyon yürütüyorlar. Biz bunları 28 Şubat'taki ihanetlerinden de tanırız" dedi.

Kabataş'taki olay

Başbakan Erdoğan, Kabataş'daki olayla ilgili, "Bundan sonra her tecavüze uğrayan kadın, bunları ikna etmek için görüntü kaydıyla mı dolaşacak, kocasından şiddet gören kadın iddiasını isbat etmek için elinde kayıtla mı gelecek, sokakta kurşunlanarak öldürülmüş kadın cesedinin yanına görüntü kaydı mı koyacak  Ortada ifade tutunağı, adli tıp raporu, linç edilmiş bir kadın, darp edilmiş bir bebek var, bunlar çıkmışlar olayın nasıl olmadığını ispat etmeye çalışıyorlar. Vicdan, vicdan, vicdan. Eğer o kadıncağız başörtülü olmasaydı, bu linç olur muydu  Dün başörtüsüne furuat diyenler, bugün başörtülü bir kadın üzerinden başörtüsü düşmanlığını sürdürüyorlar" dedi.

Türkiye'nin önündeki en büyük engel...

Başbakan Erdoğan, Türkiye'de demokratikleşmenin önündeki en büyük engellin çeteler, mafyatik yapılar, cuntalar olduğunu belirterek, "11 yıl boyunca çetelerle mücadelemizde sağladığımız başarı oranında demokratik hamleler gerçekleştirdik. Şimdi artık son çete ile mücadele ediyoruz. Bu çete de tarihe karıştığında, bu paralel yapı da çöktüğünde inanın demokrasinin önünde hiçbir engel kalmayacak" dedi.

 

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Tertemiz Haliç'i buldunuz, oraya nasıl geldiniz nasıl balık tutuyorsunuz düşünmüyorsunuz.

- Dağıttığımız tablet sayısı 163 bine ulaştı. Mart ayı sonunda bu sayıya 675 bin daha ileve edeceğiz. Yakında 10 milyon tablet için de ihale yapılacak.

- Hükümet interneti yasaklıyor diye yaygara koparanlar var. Öte yandan millet ne yapıldığını biliyor.

- Plazalardaki medya ile Anadolu'da yaşayanların gündemi birbirini tutmuyor.

- Geniş bant internet aboneliği sayısı 34 milyona ulaşmıştır. Bunu göremeyecek kadar gözler körelmiş. Okullara 1 milyon bilgisayar gönderen bir hükümete interneti engelliyor derseniz dünyanın her yerinde size gülerler.

- Belli çevreler sansür türküsü söylüyor. Bizi anne babalar öğretmenler anlıyor.

- Paralel yapıya şirin görünmek için seslerini çıkartamıyorlar

-  Patronunuzun ananaslı, tespihli ses kayıtlarını yayınlayın. Beddua görüntülerini dinleyin hep birlikte amin deyin.

- Siz paralel devleti oluştururken sizin zihniyetinizde olmayan kimseyi almadınız, bunun adımlarını attınız.

- Bizim arkamızda Mısırlı, Suriyeli, Ache'li Myanmarlı Müslümanların duası var.

- Onların muhtar bile olamaz dediğini millet başbakanlık makamına yükseltti.

-Manşetlerin değil milletin, Allah'ın dediği olur. Bir an için olsun boş bulunmayacağız.

-Paralel ittifakın 2 hedefi kaldı. 30 Mart seçimleri ve çözüm süreci.

-17 Aralık darbe girişimi tamamen çökmüştür. Alçaklık ve ihanetin hesabı er ya da geç sorulur.

-CHP, MHP, geziciler ve paralel yapı ittifakı bu partilerin tabanını bize taşıyacaktır.

-HSYK yasasının Meclis'ten geçmesi sırasında muhalefet Meclis'i terörize etti.

-Benim Türk ve Kürt kardeşlerim kışkırtmalara gelmiyor. Hiçbir taviz vermedik, ilkemizden vazgeçmedik.

- Biz 17 Aralık'tan itibaren ortaya atılan iddialara ve iftiralara tek tek cevap vereceğiz.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler