YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan MOSSAD'a randevu vermedi!
Gazeteci Cem Küçük, MOSSAD Başkanı'nın yakın zamanda Türkiye'ye gelerek MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı şikayet ettiğini bu doğrultuda Başbakan Erdoğan ile de görüşmek istediği fakat randevu alamadığını söyledi.
Başbakan Erdoğan MOSSAD'a randevu vermedi!
26 Ekim 2013 / 18:09 Güncelleme: 26 Ekim 2013 / 18:09

Yeni Şafak Gazetesi yazarı ve TVNET Komplo Teorisi program sunucusu Cem Küçük, Ak Parti Güngören İlçe Teşkilatının davetlisi olarak katıldığı panelde, Ortadoğu'da yaşanan son gelişmeleri ve Hakan Fidan üzerinde oynanan oyunları çarpıcı örneklerle anlattı.

'Eski Dünyanın alışkanlıkları yok'

Küçük, Ortadoğu'da yaşanan son gelişmeleri, özellikle Arap Baharı'nın başlangıcını 'kendiliğinden gelişen olaylardı' diye nitelendirirken artık dünyanın yeni dengelerle yönetildiğini, 'eski dünyanın alışkanlıkları ile hareket edenlerin uzun vadede kaybeden taraf olacağını' vurguladı.

Arap Baharı'nın ilerleyen süreçlerinde bazı servislerin olayların içine dahil olduğunu işte bu noktada MİT'in çok büyük işler başardığını ifade etti. MİT yeni geliştirdiği modern sistemlerle eski usul fiziki takip, telefon dinleme gibi işlemleri bırakıp yerine son teknolojik takip sistemleri kurmuş ve suçluları dijital ortamlarda anında yakalayabilecek argümanları kullanmaya başlamıştır.

Fidan'ı Erdoğan'a şikayet etmek istedi

Hakan Fidan hem ülke içinde teknolojik bir istihbarat ağı kurmayı başarırken hem de ülke sınırları dışında başarılı operasyonlar gerçekleştirerek bazı odakların düşmanlığını kazandı. Fidan'dan bu bölgede en çok rahatsız olan servis Mossad'dır. Mossad başkanı da yakın zamanda Türkiye'ye gelip Hakan Fidan'la ilgili şikâyetlerini dile getirmiştir. Başbakan Erdoğan ile görüşmek istemiş ancak izin verilmemiştir.

'Gezi çok büyük bir operasyondur!'

Gezi sürecinde uluslararası medyanın haberleri veriş biçimi bize açıkça gösterdi ki Türkiye uluslararası büyük bir operasyonu atlatmıştır. Çünkü W. Street Journal gibi paralı gazeteler bile Türkçe sayfalarını ücretsiz olarak yayına sunmaya başlamıştı? Ne oldu da birden bire bu gazeteler ücretsiz yayına geçmişlerdi? Emri kimden almışlardı?

CNN tüm dünyanın gözüne baka baka Ak Parti Kazlı Çeşme Mitingini Gezi Parkında sokaklara dökülen insanlar gibi vermişti? Bunların yanlışlıkla yapıldığı iddia edilemez. Ülkemiz büyük bir operasyon atlatmıştır ve bu operasyonu sağlıklı bir şekilde atlatmamızda Başkaban Erdoğan'ın dirayeti ve Hakan Fidan'ın emekleri büyüktür.

 

YENİ ŞAFAK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler