YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu'na bakarak dedi ki...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan TOBB'un 70. Mali Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da gönderme yaptı.
Başbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu'na bakarak dedi ki...
22 Mayıs 2014 / 11:03 Güncelleme: 22 Mayıs 2014 / 13:51

Başbakan Erdoğan, "Soma'daki kazanın ardından milletimiz örnek bir dayanışma sergiledi. Milletimiz Soma'nın acısını kendi acısı gibi yaşadı Soma ile ilgili hiçbir ayrıntının üzerinin örtülmesini asla izin vermeyiz.Sorumlular hesap verecektir. Şehitlerin geride bıraktığı ailelerin geleceğini kendi geleceğimiz, derdini kendi derdimiz biliyoruz" dedi.

Başbakan, Kılıçdaroğlu'na bakarak...

Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na bakarak  "Diktatör arıyorsanız işte karşımda duruyor. Tayyip Erdoğan diktatör olacak, sen bu ülkede meydanlarda dolaşacaksın? Önce ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun. Milletin seçtiğini beğenmek zorundasın" dedi.

Erdoğan, Anayasa Uzlaşma Komisyonunun 60 maddede uzlaştığını anımsatarak, "60 maddede uzlaşma var, Sayın Başkan diyor ki biz bunu çözmeye hazırız, diyor. Kendilerine arkadaşlarımı gönderiyorum, o zaman 47'deydi, dedik ki, 'buyurun biz hazırız, hadi gelin bunu yapalım.' Beyefendi bunu kabul etmedi. Dedi ki '4 partinin 4'ünün de buna katılması lazım. İkimizin oyları buna yetiyor, gelin bunu hemen yapalım. Hemen yapalım. Şimdi ise 60 madde var, buyurun 60 maddeyi hadi gelin birlikte yapalım. Yani MHP'yi, HDP'yi niye bekliyoruz. İkimiz beraber bunu yapalım" dedi.

"Sen sivil değil misin!"

Başbakan Erdoğan: "Cumhurbaşkanlığı seçimleri hepimizin gündemindeki konular arasında. Ne diyor başkan, 'sivil bir cumhurbaşkanı' diyor. Sen nesin, sivil değil misin  Hadi aday ol, ben de sivilim. Sayın Demirel sivil değil miydi, Turgut Özal sivil değil miydi, Sayın Sezer sivil değil miydi  Siz, siville neyi ifade ediyorsunuz  Hala apoletli arıyorsanız o ayrı mesele, ama eğer sivil arıyorsanız kusura bakmayın biz demokratik, parlamenter sistem içerisinde sivil milli iradeyi temsil edenleriz, bundan da hiçbir zaman gocunmayacağız."

"Hükümet olarak bizzat takipçisi olacağız"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Soma'daki maden kazasıyla ilgili olarak, "Şimdi önümüzde birkaç önemli husus var, bu hadisenin tüm boyutlarıyla aydınlatılması gerekiyor. Kazayla ilgili idari ve adli soruşturma başladı. İnşallah yapılan incelemeler ve soruşturmalar neticesinde kazanın sebebi tam olarak aydınlatılacak hem de ihmali olan, sorumluluğu olanlar bunun hesabını vereceklerdir. Hükümet olarak bu hadisenin bizzat takipçisiyiz" dedi.

"Birçok köşe yazarı alay ediyor"

Başbakan Erdoğan: "Bütün tedbirleri almak zorundasınız. Tevekkül asla ve asla tedbirsizlik anlamına gelmez, kaza ve kadere iman asla ve asla her şeyi akışına bırakmak, tabii mecrasına bırakmak, tedbiri elden bırakmak anlamına gelmez. Tayyip Erdoğan, kaza ve kadere iman eder, kaza ve kadere iman edenlerin şu topluluk içerisinde kahirekseriyette olduğunu biliyorum ama buna inanmayanların da olduğunu biliyorum. Toplumda birçok köşe yazarlarının bununla alay ettiklerini de görüyoruz. Benim işveren kardeşim de çalışan işçi kardeşim de en kötü ihtimali düşünmek, en kötü ihtimale karşı tedbiri mutlaka almaz zorundadır."

"İş kazası oranı yüzde 55 azaldı"

Başbakan Erdoğan, "Son 12 yılda ülkemizdeki iş yeri sayısı yüzde 111 arttı. 727 bin iş yeri vardı, şu anda 1,5 milyonun üzerinde iş yerimiz var. Çalışan sayısı aynı şekilde yüzde 128 oranında arttı. Türkiye'de 2002'de 5 milyon kişi istihdam ediliyordu. Şu anda 12 milyon kişi istihdam ediliyor. İş yeri sayısı ve işçi sayısı bu kadar artarken, iş kazası oranı yüzde 55 oranında azaldı" dedi.

"Hiçbir şey eskisi gibi olamaz"

Başbakan Erdoğan, "Yaşanan facianın ardından Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olamaz. Çok acı, bedeli çok ağır olan bir hadise yaşadık, bunun artık minimize olması noktasında hep birlikte çalışmalıyız ve çalışacağımıza da yürekten inanıyorum" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Tayyip Erdoğan sözünün adamıdır, onlar da sözünün adamıylas gelsinler Anayasada uzlaşılan 60 maddeyi çıkaralım 

- 30 Mart seçimleriyle hem bu darbe girişimine hem de bu darbe girişimi sahiplerine gerekli ders verilmiştir. Bu bir algı operasyonudur.Bu operasyonun hedefi de şahsım, hükümetim, arkadaşlarım değil aslında 77 milyondur

- Türkiye içinde 81 vilayetin kalkınması için mücadele ederken, Somali dedik, Filistin dedik, Bosna dedik.

- Geçen yıl sadece madenlerde 1047 denetim yapıldı. 54 işyeri kapatıldı. 448 işyerine ceza kesildi 

- Rakamlar her gün 2 işçimizi iş kazalarında kaybettiğimizi gösteriyor.

-  İş kazalarında yüzde 55 oranında azalma oldu. Bu yeter mi? Yetmez. Hedef iş kazalarını sıfıra indirmek

09:53
 // 1453
Amin......
23 Mayıs 2014 09:53
Milleti idare edenler
 // sadık
Milleti idare edenler içinde milletin kalbini kazanarak diktatörlük yapanlar, kazanmadan diktatörlük yapanlar, istibdad-ı mutlakla idare edenler, milletin panzehiri olanlar, kavgadan nemalananlar oldu. Artık idarede milletin iradesini gösteren bir hükümet var, Allah daim eylesin.. Âmin.....
22 Mayıs 2014 Perşembe 11:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler