YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan Erdoğan Kandil'e çıksın"
"Başbakan Erdoğan Kandil'e çıksın"
03 Haziran 2014 15:30
Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde böyle bir iktidar, böyle bir Başbakan görülmemiştir. Yakın çevresine yeni giren malum danışmanı haklıdır; çünkü Başbakan 20. Yüzyıldaki Sadrazam Mahmud Nedim Paşa’ya, yani diğer namıyla Nedimof’a tıpa tıp benzemekte, ruh ikizi olduğunu icraatlarıyla ispatlamaktadır." dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, "Başbakan açısından 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri geri sayımın başlangıcıdır. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Başbakan Erdoğan ikinci dersini 10 Ağustos’ta alacak, Çankaya’ya çıkayım derken yarı yolda soluksuz kalacaktır. Üçüncü ve son aşama olan 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde de nasıl geldiyse öyle gidecek, gittiği yerde de 17-25 Aralık’tan, açılım ve çözüm isimli ihanet süreçlerinden dolayı milletin hakemliğiyle bedel ödeyecektir." dedi.

"Taksim'de gözdağı veriyor, PKK olunca ortadan kayboluyor"

Gezi olaylarına değinen Bahçeli, şunları söyledi: "Gezi Parkı olaylarının yıldönümünde, Taksim’e gelme ihtimali olanlara gözdağı veren ve 'güvenlik güçlerimiz kesin talimatı almıştır. Gereği neyse A'dan Z'ye o yapılacaktır' diyen Başbakan, konu PKK olunca anında ortalıktan kaybolmaktadır. Başbakan PKK’ya niçin sessizdir? Neyi vaat etmiş, hangi sözü almıştır? Önce Cumhurbaşkanı olabilmek, sonra da Başkanlık sistemini kurabilmek için BDP-HDP-PKK ve İmralı canisinden icazet ve onay mı ummuştur? Bunun için de PKK’nın eylemlerini görmezden, duymazdan, bilmezden mi gelmektedir? İlaveten Barzani petrolüne taşıyıcılık yaparak destek mi aramaktadır? Başbakan koltuk uğruna, Türkiye’ye ihanet ettiğinin ne zaman farkına varacaktır? İstanbul’da polisin sabrını anlamadığını dile getiren ve buna hayret eden Başbakan, sıra PKK’nın küstahlıklarına gelince çıt çıkarmadan izlemektedir. Bize göre bu sebepsiz değildir."

"Doğu'da devlet otoritesi sıdırlandı"

Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: "Gelişmelerden çıkardığımız kadarıyla, Başbakan Erdoğan Türkiye’nin bir parçasını, şehit emaneti bu kutsal vatanın bir bölümünü gözden çıkarmıştır. Anlaşılan, pazarlıklarla vatan topraklarını teröristlere hibe etmeye, lütfetmeye, Başkanlık çeyizi karşılığında özerkliği vermeye karar vermiştir.  Eğer bu şüphemiz, bu izlenimimiz doğruysa Recep Tayyip Erdoğan nesillerinden bile çıkmayacak bir suça batmış ve ihanete ortak olmuş demektir. İstanbul’da molotof atan ve nereden kumanda edildikleri muamma olan maskeli derin yapılanmalara bağıran çağıran Başbakan, bunun mislisini Doğu ve Güneydoğu’da yapanlara karşı suskun ve durgundur. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusudur? Doğu’da devlet otoritesi sıfırlanmaktadır. Başbakan siyasi hesaplara, siyasi çıkarlara Türkiye’yi feda etmektedir. Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde böyle bir iktidar, böyle bir Başbakan görülmemiştir. Yakın çevresine yeni giren malum danışmanı haklıdır; çünkü Başbakan 20. Yüzyıldaki Sadrazam Mahmud Nedim Paşa’ya, yani diğer namıyla Nedimof’a tıpa tıp benzemekte, ruh ikizi olduğunu icraatlarıyla ispatlamaktadır."

"Boko Haram neyse PKK aynı"

"Kendi evlatlarını el bebek gül bebek büyüten terör elebaşları, mazlum annelerin, mağdur babaların çocuklarını kana ve bombaya kanalize etmekte, canlı bombaya çevirmektedir. Henüz kendi hakkında karar veremeyecek bir yaşta olan çocukların akılları çelinmekte, hayatları sömürülmekte, ümitleri karartılmaktadır." diyen Bahçeli, "Şurası kesindir ki, Nijerya’da kız çocuklarını kaçıran, sonra da köle pazarında satacağını açıklayan Boko Haram örgütü neyse, PKK’da aynısıdır. Bu terör örgütleri küresel güçlerin kundağında büyütülen, sonra da verilen emirleri icra eden kiralık cinayet şebekeleridir. Kimin işine geliyorsa, kim daha çok para veriyorsa bu tip örgütlere tetik çektirmektedir. Bunlarda ne din, ne iman, ne insanlık, ne de merhamet vardır." diye konuştu.

"PKK çocukları kurşunlayan ölüm makinesi"

Bahçeli, "Evladımı İstiyorum eylemi yapan gözü yaşlı anneler haklı ve masumdur. Onların feryatları, onların çığlıkları, onları sızlanışları karşılıksız bırakılmamalıdır. Evlat özlemi çeken, evlat acısıyla ciğeri parçalanan her anne içten ve samimidir. Biliyorsunuz, PKK bebek katleden bir örgüttür. PKK çocuk kurşunlayan bir ölüm makinesidir. Hainlerin çoluk çocuğu kaçırarak militan açığını kapatma planı, esasında köy basıp çocuk katletme barbarlığından, emzikli küçücük yavruları öldürme şerefsizliğinden anlam itibariyle ayrı değildir. En başta Başbakan ve hükümeti konunun üzerine kararlıca eğilmeli, duygusal laflarla vaziyet kurtarmaya kalkışmamalıdır." diye konuştu.

"Koyunu çalan Başbakan olursa ne yapacağız"

Bahçeli, "Evet, normal şartlarda, Dicle’nin ya da Fırat’ın kenarında kaybolan koyun Başbakan’ın mesuliyeti altındadır. Peki bu koyunu kapan ve çalan Başbakan olursa veya kapan ve çalanlarla Başbakan ortaklık içindeyse ne yapacağız, nereye başvuracağız? Başbakan sanıyorum ki kafayı koyunun postuna ve piyasa fiyatına takmış olsa gerektir. Yoksa Başbakan’a kalırsa bir koyun giderse, bir başka koyun gelecektir. Nasıl olsa Başbakan’ın ağılında çok koyun vardır. Bize kalırsa Başbakan koyun metaforunu bir kenara bırakmalı, çocukların derdine düşmelidir. Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ı onurluysa, izzet-i nefis taşıyorsa, çocuklar neredeyse, nereye götürülmüşlerse elindeki imkanları harekete geçirerek gidecek, arayacak, bulacak, sonra da getirip ailelerine teslim edecektir. Bunun başka bir yolu yoktur. Başbakan’ın B ve C planları ise fostur, boştur, hikâyedir. Şayet bir plan varsa, şayet bir hazırlık varsa, HDP veya BDP’den insaf beklenilmesi ayıptır, vebaldir." şeklinde konuştu.

"Yüreği yetiyorsa Kandil'de görünmeli"

Bahçeli, "PKK’nın kamplarının nerede olduğu bellidir. Teröristlerin nereden girip çıktığı ortadadır. Başbakan; yüreği varsa, gücü yetiyorsa bir gece Kandil’de görünmeli, ne var ne yok temizlemeyip atmalıdır. İşte o zaman B ve C planları olduğuna kanaat getiririz. İşte o zaman kendisinin inandırıcı olduğuna hükmedebiliriz." dedi.

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler