YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan İsrail'e çok sert çıktı
Başbakan Erdoğan İsrail'in Gazze'ye yaptığı kara harekatını değerlendirdi.
Başbakan Erdoğan İsrail'e çok sert çıktı
18 Temmuz 2014 / 14:46 Güncelleme: 18 Temmuz 2014 / 15:07

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Devlet terörü estiren İsrail'e olumlu bakmamız mümkün değil. İsrail'e tavrımız net. İlişkiler noktası sıfırlanmıştı. 3 madde yerine gelmediği için normalleşme mümkün değil" dedi.

Erdoğan, "İsrail şu anda galip görünebilir, ama sonunda mağlup olacak olan İsrail'dir. Bu Musevileri de rahatsız edecek" dedi.

İsrail dünyada barışı tehdit eden bir ülke

Erdoğan, "İsrail dünyada barışı tehdit eden bir ülkedir, Ortadoğu'da barışını tehdit eden bir ülkedir. Dolayısıyla da Türkiye olarak biz kendimiz bir defa, şahsen ben bu görevde bulunduğum sürece, hiç bir zaman İsrail ile zaman olumlu bir şey düşünemem" dedi.

"Ben Hakk'ın ve halkın rızasını kazanmakla görevliyim"

Başbakan Erdoğan, "Tayyip Erdoğan'ı, farklı bir şekilde Batı tanımlayabilir. 'Gerilimcidir, gergin bakar, işte şöyledir, böyledir' diyebilirler. Kendilerine göre arayışlar içerisinde olabilirler. Ama ben Hakk'ın ve halkın rızasını kazanmakla görevliyim. Bütün hedefim ve arzum bunun üzerine kuruludur. Ben güçlere şirin görünmenin gayreti içerisinde bugüne kadar olmadım. Bundan sonra da olmayacağım. Çünkü bizim için egemen güçlere şirin görünmek değildir. Aslolan, mazlumların, mağdurların yanında yer almaktır" dedi.

Sisi'nin kendisi de zalimdir

Başbakan Erdoğan, "Sisi burada taraf mıdır, değildir. Sisi'nin kendisi de zalimdir" dedi.

07:39
 // Vatandas
Kolaymi kardesim israile girmek, onlarin arkasinda haclilar var, senin arkanda kim var?...
19 Temmuz 2014 07:39
23:44
 // BİZ NEDEN İSRAİL OLAMIYORUZ
Madem dünya katliamlara sessiz kalıyor, o zaman biz neden İsrail'i yerle bir edemiyoruz. Ya Hak! Diyip indirelim yumruğu. Girelim oraya. Yoksa bu bir ütopya mı? Allah aşkına bu ütopyalar hep bizim için mi?!...
18 Temmuz 2014 23:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler