YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan için dönüyorlar
Başbakan Erdoğan için dönüyorlar
02 Ağustos 2014 16:00
AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu dev İstanbul mitingiyle ilgili konuştu. Babuşçu, yarın Maltepe Sahil Park Meydanı'nda yapılacak miting için "Tatilde olan birçok kişinin döneceğini biliyorum" açıklamasında bulundu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan'ın yarın İstanbul'da halka sesleneceği Maltepe Sahil Park Meydanı'ndaki hazırlıkları kontrol ederek 'Bu meydan bütün İstanbul'un hem vefasının, hem vedasının hem de uğurlamasının mitingine evsahipliği yapacak' dedi.

Bir milyon 200 bin metrekarelik alana sahip alana 80 metrelik dev platform kurulurken, alanın çevresine kurulan ses kuleleri ve led ekranlarla herkesin mitingi rahatlıkla izlemesi sağlanacak.

"Tatilden dönecekler"

Alanda son deretimlerini yapan Babuşçu, mitingle ilgili bilgi vererek şunları söyledi: 'İlk defa Anadolu yakasında bir miting yapacağız. Bundan önce Kazlıçeşme ve Yenikapı'da mitingler yaptık. İstedik ki Anadolu yakasında da miting yapılsın, hatta finalı burada yapmış olalım.

Başbakanımızı, Genel Başkanımızı oradan uğurlayalım düşüncesiyle Maltepe'yi seçtik. Pazar günü bu meydan bütün İstanbul'un hem vefasının, hem vedasının hem de uğurlamasının mitingine evsahipliği yapacak. Bu bir helalleşme, veda ve uğurlama mitingi. Tatilde olan birçok kişinin bu miting için döneceğini biliyorum.

İstanbullular kendilerine 1994'ten beri hizmet eden bir lidere veda niteliğinde, helalleşme niteliğinde, uğurlama niteliğinde bu mitingde bulunmak isteyecektir. Motorlarla, şehir hatları vapurlarıyla, Marmaray'la mitinge gelmek isteyen vatandaşlarımızın alana gelebilmesi için imkanlarımızı seferber edeceğiz.' dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler