YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan içeri atılmalı!
Demoratikleşme paketini değerlendiren MHP Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tutuklanması gerektiğini söyledi.
Başbakan Erdoğan içeri atılmalı!
01 Ekim 2013 / 09:59 Güncelleme: 01 Ekim 2013 / 09:58

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı demoratikleşme paketini değerlendiren MHP Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, nefret suçlarına ağır ceza verilmesine yönelik madde ile ilgili olarak, "Bu konuda Başbakan derhal tutuklanmalıdır. Zira, Gezi Parkı eylemlerinde 'yüzde 50’yi zor tutuyorum' diyerek nefret suçu işlemiştir" dedi.

Yusuf Halaçoğlu, paketin demokrasi ile ilgisi olmadığını ve açıklanan maddelerin zaten uygulamada var olan konular olduğunu söyledi. Seçim sistemi ve siyasi partilere devlet yardımı ile ilgili olarak açıklanan bölümde net bir durumun olmadığını belirten Halaçoğlu şöyle konuştu:

"Seçim barajı yüzde 10 mu, 5 mi, 4 mü olsun? deniyor. Net bir durum yok. Anlaşılan, daha karar verememişler. O zaman tamamen kaldırın barajı. Demokratik temsil hakkı deniyorsa, 1 vekili olan siyasi partiye de, halkın oy verdiği beni temsil ediyor dediği diğer partilere de devlet desteği verilsin. Sadece bir bölgeye alt ya da üst adı altında özel bir uygulama yapmanın neresi demokrasi?"

'Başbakan nefret suçu işledi, tutuklanmalı'

Başbakan'ın kişilerin dili, ırkı, rengi, cinsiyeti, siyasi düşüncesi, dini veya mezhebine yönelik suç işlenirse, cezanın artacağına yönelik açıklama yaptığını hatırlatan Halaçoğlu, şunları söyledi:

"Bu konuda en açık suçları Başbakan'ın kendisi işlemiştir. Çünkü insanları her konuşmasında dil, din ve ırklarına göre ayırmıştır. Her konuşmasında Çerkez, Kürt, Laz diye toplumu bölmüştür. Etnik ayrımcılık yapmıştır. Şimdi, Başbakanın Gezi Parkı eylemlerinde 'yüzde 50’yi evde zor tutuyorum' söylemini bu paketin neresine koyacaksınız? Bu yöndeki açıklamalar, insanları kin ve nefrete sürüklemeye, ya da bölmeye yönelik değil mi? Bu nedenle kendisi bu yöndeki suçu işlediği için içeri atılmalıdır. Çünkü ülke insanlarına eşit davranmamıştır, ayrımcılık yapmıştır."

'Q, X, W harfleri klavyede zaten var'

Q, X ve W harflerinin kullanımı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Halaçoğlu, "Bu harfler zaten klavyelerde var, kullanılıyor. Ama bu harflerin yer aldığı kelimeler Türkçe değil. Çünkü Türkçe’de bu harfler yok. Hiçbir kelimede bu harfleri bulamazsınız. Neyin üstünü örttünüz de bu uygulamayı hayata geçiriyorsunuz?" diye sordu.

Nevşehir Üniversitesi’nin adının Hacı Bektaşı Veli Üniversitesi olarak değiştirilmesini de değerlendiren Halaçoğlu, "Alevi vatandaşımızın bundan kazancı nedir? Samimiyseniz, neden 3'üncü köprüye Yavuz Sultan Selim ismini verdiniz? Yavuz, İstanbul’la alakası olmayan bir padişah. O zaman oraya Hacı Bektaşı Veli adını verseydiniz. Allah aşkına bu isim değişikliği ile Alevi vatandaşlarımıza ne verdiler, açıklasınlar?" dedi.

 

DHA

07:46
 // M.N.A.
Asıl seni içeri atmak lazim ama akıl hastanesine...
02 Ekim 2013 07:46
pkk ya rüşvet paketi
 // akın
4-andımız kaldırıldı ben merake diyorum milli şuuru nasıl verecek bu iktidar çocuklara andımıza karşı olan 2 kesim vardı biri pkk diğeride dinci kesim özellikle güneydoğudaki dinci kesim.yoksa dindar insanlar çok hoşlanıyordu andımızdan kendi ailemden biliyorum dindar ailem var. paket devam edecek diyorya eş başkan tayip erdoğan bop un eş başkanı kck lılarıda dışarı çıkaracaklar.bu paketten en çok pkk faydalanmıştır.tusunami gibi bir alevi terörü gelecek görünen o.aleviler burnundan soluyor....
01 Ekim 2013 Salı 21:25
pkk ya rüşvet paketi
 // akın
ister beğenin ister beğenmeyin bir ülkede bir ad veya bir şehrin ismi iki farklı yada 3 farklı yazılamaz çerkezcede daha komik oluyor bu örnekler.önce dil bir birliğini bozarlar sonra coğrafi bütünlük zaten bozulur.3-nefret söylemine yada ötekileştirmeye gelince yanlış hatırlamıyorsam reyhanlıda hain saldırıda 52 vatandaş katledildi başbakan ne dedi 52 sünni vatandaş hayatını kaybetti dedi.zaten başbakanın aklında bütünleştirici bir dünya görüşü yok.kemalist düşüncenin tam zıttı uygulamalar aynı...
01 Ekim 2013 Salı 21:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler