YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan hakkında suç duyurusu
Başbakan Erdoğan hakkında suç duyurusu
06 Mart 2014 15:30
CHP Ankara İl Başkanlığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında, 'Halkı belli bir grup aleyhine kin ve düşmanlığa yönelik olarak tahrik etmek, iftira etmek, nefret suçu oluşturan eyleminden dolayı' suç duyurusunda bulundu.

Başbakan Erdoğan'ın 28 Şubat 2014 tarihinde 1071 Bulvarı'nın açılışıhda ODTÜ öğrencilerini kastederek , " Ankara'da bir bulvar açtık kimlere rağmen, o solculara rağmen, o ateistlere rağmen. Bunlar ateist, bunlar terörist. Ama CHP bunlara bizim gençler diyor. Bizim sevgili gençlerimizin elinde Molotof kokteyli olmaz. Bilgisayarı, kalemi olur…" şeklinde konuşma yaptığı belirtildi.

Başbakan Erdoğan'ın iddia edilen bu açıklamasında ODTÜ'lü gençlere ve ODTÜ'lü öğrenciler üzerinden CHP tüzel kişiliğine karşı da iftira suçu işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın ve İl Saymanı Elif Doğan'ın imzalarıyla, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusunda, Erdoğan hakkında TCK 216 ve 267 ile ilgili diğer maddeler uyarınca gerekli soruşturma ve kovuşturmanın yapılması ve cezalandırılması talep edildi.

şikayetçiye bak
 // ömer karakuş
sabah akşam başbakanımıza hatta ailesine hatta ölmüş annesine hakaret ediceksiniz sonra bölücülük yapıyor diye şikayet edeceksiniz.Sizden olsa olsa kafatası örgütü olur yıllardır bu milleti kamplara bölen siz değilmiydiniz.Şimdi birdengülenci oldunuz dün bu zat hakkında söylediklerinizi ne çabuk unuttunuz.Millet kime sırtını dönerse onun tarafına geçiyorsunuz birgünde şu milletten yana olun ...
06 Mart 2014 Perşembe 19:02
misafir
 // zavali
yamulkar sizler vatan hayinlari hristiyan dunyasinda sizlerin yaptigin yapmiyorlar sen insanlara para veri sokaklara indir ondan sonra basbakanimiz suc duyorsun seni vermeklazim?......
06 Mart 2014 Perşembe 16:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler