YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan: Gönlüm idam cezasından yana
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çocuk cinayetleri konusunda, "Benim gönlüm idamdan yana, olmazsa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası" dedi.
Başbakan Erdoğan: Gönlüm idam cezasından yana
04 Mayıs 2014 / 20:00 Güncelleme: 04 Mayıs 2014 / 19:49

Trafik kazası geçiren danışmanı Ali İhsan Arslan'ı ziyaret ettikten sonra Bağcılar Medipol Üniversitesi Hastanesi'nden ayrılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kapıda bekleyen vatandaşlarla sohbet etti.

Aynı anda birçok vatandaş Başbakan'dan idamın geri getirilmesini istedi. Bu konuda daha önce açıklama yaptığını söyleyen Erdoğan, "Benim teklifim iki tane var. Gönlüm, idam. Olmazsa ağırlaştırılmış müebbet" dedi

Bir kadın vatandaş, idamın bazı suçlular için uygulanması konusunda Erdoğan'dan ısrarcı oldu. Başbakan ise, "Şu anda bizim yasalarımızda idam olmadığı için diyorum ki, ağırlaştırılmış müebbet hapis" diye konuştu. Aynı kadın, "Hiç çıkarmayın" karşılığını verdi. Başbakan Erdoğan bu söze, "Ağırlaştırılmış müebbet hapiste çıkamıyor" yanıtını verdi.
 
Başbakan Erdoğan'a bir gazeteci, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı konusunda yaptığı "İstişare sürüyor" açıklamasını hatırlattı. Erdoğan, "Arkadaşlar, şu anda süreç devam ediyor. İstişare süreçlerimiz devam ediyor. Halkımızla kamuoyu araştırmalarımız devam ediyor. Bütün bunlardan sonra nihai kararımızı vakit gelince vereceğiz" diye konuştu.

Af ve sapıklık
 // Esin
Başbakanım oğlum hiçbir suçu olmadığı halde hiç bir delil olmadıgı halde bir kadının ifadesi ile hapise girdi kendimizi bir anlatamadık zaten hakiminde anlayacağı yoktu çok mağdur olduk memuriyeti bitti karısı çalışmıyor yüzde yüz suçsuz olduğunu bildiğimden size yazıyorum şimdi benim oğlum çocuklara tecavüz edip öldürenler aynı kefeye konurmu af istiyorum adil yargılanmadık çünki saygılar...
04 Mayıs 2014 Pazar 19:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler