YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan baş döndürdü
Başbakan Erdoğan baş döndürdü
25 Eylül 2013 16:58
Sabah saatlerinde kendisini takip eden gazetecileri atlatarak Beykoz'a geçen Başbakan Erdoğans gün boyu birçok tarihi mekanı ziyaret etti. Ziyaretlerin tümünde gazeteciler dışarıda tutuldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın n konvoyunu takip eden gazetecilerin yolu kesildi. Beykoz’a doğru ilerleyen Erdoğan’ın özel bir programı olduğu öğrenildi.

Başbakan Erdoğan, dün sabah ayrıldığı İstanbul’a geç saatlerde döndü. Başbakan Erdoğan’ın bugün herhangi bir resmi programı olmadığı belirtildi.

Başbakan Erdoğan, saat 11.00’de Üsküdar Kısıklı’daki evinden çıktı. Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisine gitmesi beklenen Erdoğan’ın konvoyu sürpriz bir şekilde Ümraniye istikametine yöneldi. Erdoğan’ın konvoyu Şile otobanı üzerinden TEM otoyoluna çıktı.

Konvoy TEM Otoyolu Kavacık ayrımından Beykoz’a doğru ilerledi. Ancak hem koruma polisleri hem de bölgedeki görevli trafik polisleri yolu kesti. Gazetecilerin geçişine izin verilmediği gibi bütün trafik de durduruldu. Yaklaşık 15 dakika boyunca yol açılmadı.


Erdoğan’ın özel bir programı olduğu açıklandı. Erdoğan’ın bu programına giderken makam aracında siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan’ın olması dikkat çekti.

Beykoz Kasrı'na gitti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Beykoz Kasrı’ndan deniz yoluyla ayrıldı. Erdoğan’ın, Dolmabahçe’deki Ofisi’ne geçmesi beklenirken tekneden iner inmez makam aracına bindi. Erdoğan makam aracıyla doğruca Yıldız Parkı’na geçti.

Erdoğan’la birlikte aynı tekneyle karşıya geçen TBMM Başkanı Cemil Çiçek de Erdoğan’ın makam aracıyla Yıldız Parkı’na geçti. Erdoğan ve Çiçek’in TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığına bağlı Yıldız Şale Köşkü’nde incelemelerde bulundukları öğrenildi. Basın mensupları içeri alınmadı. Hem Erdoğan hem de Çiçek’in makam araçları boş olarak dışarı çıktı. İkilinin yürüyerek Yıldız Sarayı’na geçtikleri ve burada da incelemelerde bulunacakları öğrenildi.

Yine şaşırttı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Yıldız Parkı içindeki incelemesi sona erdi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek’le birlikte Şale Köşkü’nden yürüyerek Yıldız Sarayına geçen Erdoğan, TBMM Başkanı Çiçek’le birlikte burada incelemelerde bulundu.

Erdoğan’ın boş makam aracı Yıldız Camisi yönünden gelerek içeri girdi. Erdoğan saraydaki incelemesinin ardından yine Cemil Çiçek ile birlikte makam aracına bindi. Erdoğan makam aracına binerken bir kadın yanına yaklaşıp konuşmak istedi.

Erdoğan kadını dinledi. Başbakan Erdoğan’ın makam aracı şaşırtıcı bir şekilde Balmumcu yönünden yeniden Yıldız parkına yöneldi. Bu kez durak yine Yıldız Parkı içindeki Yıldız Porselen Fabrikasına yöneldi. Erdoğan’ın TBBM Başkanı Çiçek’le birlikte burada bulunan restoranda yemek yediği öğrenildi. Erdoğan saat 11:00’de başladığı turuna saat 15:30’da nokta koyup Dolmabahçe’deki ofisine geçti.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler