YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan derhal istifa etsin"
"Başbakan derhal istifa etsin"
27 Mart 2014 12:47
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Derhal, normal hukuk devletlerinde veya demokrasilerde yapılması gereken olmalı, Başbakan'ın ve kabinenin istifa etmesi gerekiyor" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Tokat'a gelen Tekin, havaalanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 17 Aralık'tan sonra Türkiye'nin gündeminin altüst olduğunu iddia etti.

AK Parti hükümetini eleştiren Tekin, "12 yıldır Türkiye'yi yöneten iktidar, 17 Aralık'ta 'A' harfini yani 'Adalet'i kaybetti. 'KP' ile kalmıştı ama ne yazık ki dün de çok rezilce, çok alçakça, kabul edilmesi mümkün olmayan bir kaset skandalıyla 'K' harfi de gitti, geriye 'P' kaldı. Bununla da bundan sonra Türkiye'de iktidarını yürütmesi, meşruiyetini devam ettirmesi mümkün değildir. Derhal, normal hukuk devletlerinde veya demokrasilerde yapılması gereken olmalı, Başbakan'ın ve kabinenin istifa etmesi gerekiyor" diye konuştu.

Tekin, şöyle devam etti:

"Bir hükümeti düşünün, hükümetin kabinesinin 3'te 1'i çeteleşmiş, yolsuzlukla meşgul olmuş. Kabinenin başında, sayın Genel Başkanımızın deyimiyle bir 'başçalan' orada bir başka şeyle meşgul, sadece çalma çırpmayla değil, tuzak kurmayla da meşgul olmuş. Bugüne kadar Türkiye'de benzer kaset mağdurları ya da kumpaslarla mağdur olmuş insanların ne kadarının mimarının da Tayyip Erdoğan olduğu da önümüzdeki günlerde belli olacaktır."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün tehdit edildiyse veya önüne herhangi bir tape konulduysa açıklaması gerektiğini savundu.

 

AA

misafir
 // yeni günes dogacak
sizlerde seref diye bir sey yok .tam vatan hayinlerisiniz yamanci devlet sizler yaptigin yapmiyor .türkiye geri göturme eski günler er gine yarasa gibi kan enmek icin can tatiyorsun kansiz kalidiniz onu icin insallah iki gün kaldi hebiniz cöpe gideceksiniz avunu yalayin * ..........
27 Mart 2014 Perşembe 15:26
13:56
 // Gurbetçi
Siz CHP liler ne kadar utanmaz atlamaz insanlarsınız hükümet eleştırılır ama böyle alçak haysiyetsızce eleştırılmez nedır bu türkiyenın sizin elenızden çektığı insanca konuşun da bir oyunuz artsın. Iki gün kaldı hepinız çöpde gideceksiniz....
27 Mart 2014 13:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler