YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'nu Adana'da duygulandıran pankart!
Başbakan Davutoğlu'nu Adana'da duygulandıran pankart!
10 Mayıs 2015 23:17
Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Adana'da düzenlediği mitingde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kendi annesinin fotoğraflarının yer aldığı "Dualarımız yiğit doğuranlara" yazılı pankartı görünce, "Adana beni çok mutlu etti" dedi

Uğur Mumcu Meydanı'nda halka hitap eden Başbakan Davutoğlu, AK Parti Seyhan İlçe Başkanlığınca hazırlanan ve üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile annesi Meymune Hanım'ın fotoğraflarının bulunduğu "Dualarımız yiğit doğuranlara. Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun" yazılı afişi görünce duygulandı. Davutoğlu, "Adana bana güzel bir hediye verdi. Annemi hatırlayan Adana'ya teşekkür ediyorum. Annemin fotoğrafını getiren Adana beni çok mutlu etti. Cumhurbaşkanımız annesi Tenzile anamızın da fotoğrafını getirmişler" diye konuştu.

1-901.jpg

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

"Bahçeli'nin özür dilemesi lazım"

Birine de buradan mesaj gönderelim, Bahçeli seçim beyannamesini açıklarken bir söz söyledi ki Adana'dan özür dilemesi lazım. "Bunlar gerçek Adana mavrası değil" dedi. Adana ile mavra yan yana kim zikreder. Sayın Bahçeli Adana'nın yiğitleri mavra da palavra da okumaz, Adana merttir. 

(Yuhalamalar üzerine Davutoğlu "Yok yuhalamayın, Osmaniye'de de yuhalatmadım" dedi)

Eğer Bahçeli, sizden özür dilemezse ona mavra nedir mertlik nedir gösterecek misiniz? Gel ya bu meydanda özür dile Adana'dan ya da Adana seni tarihe yazdı diyecek misiniz?

Bizi bölmeye çalışanlara karşı yine birlik olacağız. Süleyman Şah bir semboldür, Sultan Selahaddin Eyyübi bir semboldür. Arapları, Kürtleri, Türkleri, Sünnileri, Alevileri birleştiren bir semboldür. 

"Süleyman Şah'a selam durdum"

CHP'li biri de "İki gün içinde Türkiye, Suriye'ye girecek" dedi. Allah aşkına biz bir karar alırsak böyle sokağa düşürür müyüz?  Ne yapmamız gerekiyorsa onu yaparız. Ben şimdi gittim Suriye'ye girdim, Süleyman Şah'a selam durdum. CHP'liler sadece konuşurlar hiçbir şeye yürekleri yetmez. 

"Türk yapımı zırhlı araçlara gittik"

2002'de Bahçeli, Başbakan Yardımcısıyken Türkiye kendi tankını, topunu yapabiliyor muydu? Ben bugün Süleyman Şah'ın huzuruna vardım, Kara Kuvvetleri Komutanımız "Şu ilerideki Türk yapımı fırtına topuyla 40 kilometrelik menzile ulaşırız" dedi. Türk yapımı zırhlı araçlarla gittik. 

"HDP ile CHP birbirlerini paralel şekilde yönetiyorlar"

Paralelciler HDP'lilerle görüşüyor, HDP'liler CHP'lilerle. HDP ile CHP birbirlerini paralel şekilde yönetiyorlar. Bunlara bir ders vermeye var mısınız?

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler