YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar
Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT Haber'de gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar
12 Şubat 2015 / 06:00 Güncelleme: 12 Şubat 2015 / 09:12

MİT Müşteşarı Hakan Fidan'ın istifasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Davutoğlu, "Hakan Fidan, Cumhurbaşkanımızın görüşlerini biliyordu. Her bürokrat gibi kendi kararını verdi" dedi.

Cumhurbaşkanımızın görüşlerini biliyordu

Sayın Fidan'ın diğer bütün üst düzey bürokratlar gibi kendisiyle ilgili kararı verme hakkı var. O kendisiyle ilgili kararı ifade ettiğinde ben de bu karara, Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bende olan yetki itibarıyla bu karara saygı duydum ve bu anlamda da gereken adımlar atıldı. Buradan daha başka anlamlar çıkarmak doğru değil.

Davutoğlu'nun konuşmalarının satır başları;

"Kamu düzeni sürecin olmazsa olmazı. Demokratik siyasetin gereği yapılmalı. Demokratik siyasetin içinde herkes her şeyi konuşabilir.

Verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz

Çözüm süreci her şeyden önce silahlı mücadelenin terk edilmesi anlamına gelir. Silahların terk edilmesi; Her şeyin hukuk içinde yapılabilmesi konusunda adımlar atılmalı. 15 günde bir koordinasyon toplantısı yapıyoruz. 2013 nevruzunda verilen sözün tutulmasını bekliyoruz.

Herkes her yerde siyaset yapabilmeli

Halkın huzurunu bozacak hiçbir şeye izin vermeyiz. Siyasetin normalleşmesi için herkes her yerde siyaset yapabilmeli. Partiler toplumun bütününü kuşatan bir dil geliştirmeli. Ümit ederiz bu nevruz yepyeni bir bahar olur.

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli devlet nerede diyordu

İç güvenlik paketini eleştiren Kılıçdaroğlu ve Bahçeli 6-7 Ekim olaylarında devlet nerede diyordu. Eğer 6-7 Ekim olaylarının, Gezi olaylarının acı hatıraları yaşanmamış olsaydı o paket burada olmazdı. Düzenlemelerin örnekleri AB ve ABD'de var. Bu tür uygulamalar sınır aşıldığı zaman başlar.

Keşke fikir üretse de faydalansak

İnsanları sokağa çağırıp, kaos ortamı yaratıyor. Kılıçdaroğlu, keşke fikir üretse de faydalansak. Kılıçdaroğlu'na, insanlara sokak değil sandık çağrısı yaptım.

Hakan Fidan'ın istifası

Ben hiçbir zaman ayaküstü açıklama yapmam. Benim gazetelere bir demecim olmadı.

Ayrıntılar geliyor...

devlet yok diyen
 // metin
devlet yok doğuda diyen kılıçdaroğlu ne hikmetse bölücülere karşı devletin elini güçlendirecek düzenlemelere karşı çıkıyor. elinden eleştireceği malzeme gidecek. yoksa devlet umurundamı onun...
12 Şubat 2015 Perşembe 08:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler