YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan namaz sonrası koalisyon açıklaması
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Salı günü AK Parti MYK'sını genişletilmiş bir şekilde toplamayı düşünüyorum. MYK'da arkadaşlarımıza hem bilgi aktaracağız, değerlendirmeler yapacağız" dedi.
Başbakan Davutoğlu'ndan namaz sonrası koalisyon açıklaması
17 Temmuz 2015 / 08:34 Güncelleme: 17 Temmuz 2015 / 08:46

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bayram namazı sonrası Sultanahmet Camii'nde gazetecilere açıklama yaptı.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

Her şeyden önce ramazan bayramının insanlığa hayırlı olmasını diliyorum. Sultanahmet Camii’nde çok değişik ülkelerden insanlarla bayramlaşma imkanımız oldu. Allah başta Filistin olmak üzere zor şartlarda bayramı kutlamak zorun da kalan kardeşlerimize yardım eylesin.

Koalisyon görüşmeleri

Bugün bayram siyaset konuşmamak gibi bir prensibimiz vardır ama şunu ifade edeyim: bayram öncesinde ilk tur görüşmeleri bitirdik. Bütün genel başkanlara müsafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. Bu tabloyu değerlendireceğiz. Benim muhataplarım genel başkanlar.

Bayram sonrasında hemen çalışmalara başlayacağız tekrar. 2. Tur istişareler söz konusu olacak. Salı günü MYK’yı toplayacağız. Bütün bu izlenimleri, aynı gün bakanlar kurulu ve partinin diğer organlarında görüşeceğiz.

Ramazanda ilk turda güzel görüşmeler yaptık. Mesajım şuydu temelde bütün muhalefet liderlerine, seçim kampanyasından gönül kırıklığı yaşanmış olabilir. Herkese, bir gönül kırıklığı varsa hellaleşilmesini istedim.

Bayramdan hemen sonra...

Salı günü AK Parti MYK'sını genişletilmiş bir şekilde toplamayı düşünüyorum. MYK'da arkadaşlarımıza hem bilgi aktaracağız, değerlendirmeler yapacağız. Bütün bu izlenimleri aynı gün Bakanlar Kurulu ve partinin diğer organlarında görüşeceğiz. En doğru kararları, en doğru adımları, en doğru zamanda atmak için çaba sarf edeceğiz. Dolayısıyla bayram sonrasında hemen bu çalışmaları sürdüreceğiz

Muhalefet liderlerine mesajım şu

Mesajım temelde şu tüm muhalefet liderlerine; seçim kampanyası esnasında karşılıklı olarak gönül kırıklıklarına dahi sebebiyet vermiş olan bazı açıklamalar olmuş olabilir. Herkesin birbirine herhangi gönül kırıklıkları varsa öncelikle bu konuda helalleşmesi ve gönüllerini açması gerekir. Muhalefet liderleriyle yaptığım görüşmede bunun sağlanmış olduğunu görmekten mutluluk duyuyorum.

Bundan sonra da hepimiz nihayet ülkeye hizmet için siyaset yapıyoruz. Bunu unutmadan, parti ve şahsi planlamalarımızın ötesinde ülkemizin geleceği için ikinci tur öncesinde tekrar bir muhasebe yapmalarını ve en iyi şartlarda kalıcı ve güçlü bir hükümeti oluşturmak için her türlü görüşe açık olmalarını rica ediyorum

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler