YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan Mursi yorumu
Başbakan Davutoğlu'ndan Mursi yorumu
16 Haziran 2015 12:34
Başbakan Davutoğlu, seçimden sonra partisinin ilk grup toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sırasında Mursi hakkında verilen müebbet ceza haberini alan Davutoğlu'nun yaptığı açıklama vekiller tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Mursi hakkında verilen müebbet hapis cezasına konusuna ilişkin açıklama yaptı.

Davutoğlu'nun "Biz her zaman dikta rejimlerin karşısında dik durduk durmaya da devam edeceğiz" sözü vekiller tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

"Bedeli ne olursa olsun..."

Seçimler gelen Cumhurbaşkanının yargılanması ve müebbet hapis cezasına çarptırılmasının "Batı için bir sınav vakti" olduğunu söyleyen Davutoğlu, " Şimdi sınav vaktidir, batı ülkeleri sınavdadır, hiçbir zaman şiddete başvurmamış bir siyasi hareketin hakkında verilen kararlara ne tepki verecek göreceğiz. Biz her zaman dikta rejimlerin karşısında dik durduk durmaya da devam edeceğiz. Bedeli ne olursa olsun kendimiz için ne istediysek Ortadoğu'daki kardeşlerimiz için de aynı şeyi istedik. Meselenin demokrasi mi yoksa çıkarlar mı olduğunu şimdi göreceğiz, Türkiye'de özgürlükten bahsedenlerin bu kararlar karşısında ne tavır takındığını göreceğiz" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler