YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan muhalefete 'Çatı çete' eleştirisi
Başbakan Davutoğlu'ndan muhalefete 'Çatı çete' eleştirisi
01 Haziran 2015 23:00
Başbakan Davutoğlu, muhalefet partilerini eleştirerek "Şimdi de çatı bir çete kuruyorlar. Bunun adı çatı çete. CHP, MHP, HDP. Birbirlerine söz ettiklerini gördünüz mü" diye sordu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisince Sincan'da düzenlenen mitingde halka hitap etti.

28 Şubat günlerini unutmadıklarını, milleti savunmak için yola çıkması gereken tankların, Sincan'da millete meydan okuduğunu belirten Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Halbuki şimdi o darbe günlerinden nereye geldik. Şimdi Türk yapımı Altay tankları yürüyor ama milleti savunmaya yürüyor, Cumhuriyeti savunmaya yürüyor. Yabancı yapım tanklarla Türkiye'de 10 yılda bir darbe yapanlar, 27 Mayıs'ta tanklarla caddelere inenler, 12 Mart'ta muhtırayla demokratik olarak seçilmiş iktidarı düşürenler, 12 Eylül'de tankları şehirlere salanlar, 28 Şubat'ta yine tanklarla şehre girenler artık bilsinler ki şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk yapımı Altay tanklarıyla sadece vatan savunmasındadır, millet savunmasındadır. Çünkü artık milli irade egemendir.

Başbakan Davutoğlu, hiçbir engele boyun eğmediklerini, bütün zorlukları aştıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir çatı aday üzerinde anlaşıp hep birlikte geldiler ama onlara gerekli dersi verdiniz. 'Cumhurbaşkanı olamaz' dedikleri Recep Tayyip Erdoğan'ı cumhurbaşkanı yaptınız, Allah razı olsun. Şimdi de sadece çatı aday değil, çatı bir çete kuruyorlar. Çatı çete, bunun adı çatı çete. Nasıl bir çatı çete biliyor musunuz? Üç tane muhalefet partisi CHP, MHP, HDP. Birbirlerine daha hiç söz ettiklerini gördünüz mü? MHP hiç HDP'ye dönüp 'Bu millet, bu vatan bölünmez otur oturduğun yere' diyor mu? HDP, MHP'ye dönüp 'neden geçmişte şunları yaptın' diye soruyor mu? CHP, HDP'ye laf ediyor mu? CHP zaten MHP ile zaten ortak. Peki dertleri kimle? Dertleri AK Parti ile. Ama esas dertleri milletle. Sadece onlar mı, eskiden CHP'nin ulusalcıları paralelcilere, 'f tipi' derdi, şimdi paraleli onlar savunuyor, onlar paraleli savunuyor. HDP ile paralel perde gerisinden konuşuyor, Kandil'le paralel arasında irtibat var. Kandil-paralel-DHKP-C-CHP-MHP-HDP hepsi aynı yerde. Buna çatı çete derler. Temel nerede, millette. Millette temeli olmayanlar, çatı da çete kursalar, koalisyon kursalar milleti durdurabilirler mi?"

Davutoğlu, "7 Haziran'da ya özgürlüklerimizi, demokrasiyi koruyacağız ya da 28 Şubat zihniyetini geri getirecekler. 7 Haziran'da mührü AK Parti'ye vurmak, tarihe de milletin mührünü vurmaktır" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler