YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan muhalefet liderlerine çağrı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Ankara iftarında açıklamalarda bulundu.
Başbakan Davutoğlu'ndan muhalefet liderlerine çağrı
15 Temmuz 2015 / 23:57 Güncelleme: 16 Temmuz 2015 / 08:39

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Ankara il teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programı sonrası koalisyon sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. İlk tur temaslarında kendilerini ağırlayan parti liderlerine teşekkür eden Davutoğlu, parti liderlerine çağrıda bulundu.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Netice ne olursa olsun inşallah güçlü bir hükümet kurmak nasip olur. Ama kuramazsak ve seçim mukadder olursa netice ne olursa olsun aziz milletimizin müsterih olmasını ve geleceğe ümitle bakmasını istirham ediyorum. Türkiye'de bütün bir milleti kucaklayan, 78 milyonu kucaklayan bir hükümet vardır. 78 milyonun sözcülüğünü yapan AK Parti kadroları vardır ve duruma hakimdir.

HEDEF AK PARTİ DEĞİL, BÜTÜNÜYLE TÜRKİYE'DİR

Eğer bütün güçleriyle uluslararası çevreler ve Türkiye'deki bazı çevreler AK Parti iktidarının üzerine gelmişlerse, AK Parti iktidarını bir nebze olsun sendeletme çabası içine girmişlerse aslında hedef AK Parti değil, bütünüyle Türkiye'dir. Biz AK Parti hareketinin başarısını bir gereklilik olarak görüyoruz ve AK Parti'nin başarısını Türkiye dışındaki gönül coğrafyamızın huzuru ve geleceği için de bir teminat olarak görüyoruz. Onun için çok çalışacağız.

MUHALEFET LİDERLERİNE ÇAĞRI

Bana gelen raporlar da onu gösteriyor, hükümet kurarsak inşallah bütün teşkilat bu hükümetin başarısı için çalışacak. Ama muhalefet partileri bu konuda geri adım atarlar, hükümet kurma imkanı olmazsa da milli iradeye gittiğimizde dimdik, harekete hazır AK Parti teşkilatlarının arkamızda olduğunu bilmek en büyük güvencemizdir.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler