YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan istifa eden bakanlara tokat gibi cevap!
HDP'li Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan'ın istifasının perde arkası görünmeye başladı.
Başbakan Davutoğlu'ndan istifa eden bakanlara tokat gibi cevap!
23 Eylül 2015 / 04:31 Güncelleme: 23 Eylül 2015 / 04:36

Ankara kulisleri HDP'li 2 bakanın istifası gündemdeki tartışmaları da beraberinde getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un tepki gösterdiği açıklamaların sahibi iki HDP'li ismin, Bakanlar Kurulu'nda Cizre'yi gündeme getirdiği, Başbakan Davutoğlu'nun ise bu eleştirileri kabul etmediği belirtiliyor.

İşte istifanın perde arkası;

NTV'de yer alan iddiaya göre; Bakanlar Kurulu toplantısı devam ederken dün sürpriz bir haber geldi. Seçim hükümetinde yer alan HDP'li Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan ve AB Bakanı Ali Haydar Konca görevlerinden istifa etti. Konca, istifa sonrası hükümeti suçladı ve fiilen görevi yürütemedikleri gerekçesiyle istifa ettiklerini açıkladı.

İSTİFANIN PERDE ARKASINDA NELER VAR?

HDP'li 2 bakan Bakanlar Kurulu toplantısında Varto ile Cizre'de yaşanan olayları ve parti binalarına yapılan saldırıları gündeme getirdi.

HDP'li bakanlar, "Biz çatışmaları durdurmak istiyorduk ancak bunda başarılı olamadık" deyip istifa etmek istediklerini söylediler. Eski Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'nun kendilerine yönelik basına yaptığı "Cizre'ye gitme kararıyla ilgili azledilmeleri gerektiğine" ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi.

İSTİFA RESTİNE DAVUTOĞLU'NDAN TOKAT GİBİ CEVAP

Başbakan Davutoğlu ise, HDP'li bakanların anayasal bir zorunluluk nedeniyle bu hükümette olduklarını belirterek "Katılmak nasıl kendi kararınızsa ayrılmak da sizin kararınız" dedi.

Davutoğlu "Mesele Cizre'de yaşananlar ise hendekleri kim kazdı, yolları kim kapattı, çatılara keskin nişancıları kim yerleştirdi?" diye sordu. Başbakan, "Biz vatandaşın güvenliğini temin etmek için Cizre'de operasyon yaptık" diye ekledi. Bu konuşmalar sonrasında HDP'li bakanlar Başbakan'la tokalaşıp toplantıdan ayrıldı.

NTV

Terörist Bakanlar
 // osman komodo
İşgal ettikleri koltukları Millete teslim ettiler.
Bunlar daha çok mevzi kaybedecekler!...
23 Eylül 2015 Çarşamba 08:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler