YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan Hürriyet'e sert tepki!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hürriyet' Gazetesinin Ankara'daki terör saldırısına ilişkin attığı manşet için sorumsuzlukla suçladı.
Başbakan Davutoğlu'ndan Hürriyet'e sert tepki!
17 Ekim 2015 / 01:20 Güncelleme: 17 Ekim 2015 / 01:25

Hürriyet'in "Üç günlük ihmal" başlığıyla bir hikaye anlatıldığını ifade eden Başbakan Davutoğlu, "Şimdi biz bu olayın seyriyle ilgili bildiğimiz detayların tümünü paylaşamayız, soruşturmanın selameti itibariyle. Ama orada anlatılan herşey yanlıştır, hepsi yalandır, bunu çok net söylüyorum. Gelmişler, Ankara turu atmışlar, kafeteryada kahvaltı etmişler, peki siz yanlarında mıydınız? Eğer bu kadar bilginiz varsa yazmadan önce emniyet birimlerimize bunu söylemeniz lazım. Vatandaşlık, sorumluluk bilinci gerektirir" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT'deki "Başbakan ile Özel Yayın" programında TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör ile gazeteci-yazar Avni Özgürel ve SETA Genel Koordinatörü ve Sabah gazetesi yazarı Burhanettin Duran'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamasından satır başları şöyle:

ANKARA'DAKİ TERÖR SALDIRISI

Saldırıdan dolayı hızlı bir değerlendirme yaptık ve üç günlük milli yas ilan etti. Hayatını kaybedenlerin taziyeleri ve defin işlemleri için bu üç günlük yasın, milletçe bu acıyı paylaşmasını güttük. Teröristlerkaos ortamı çıkarmak ister. Hem acıyı paylaşacağız, hem de hayatın normal akışına dönmesini isteriz.

Mitinglerimizi erteledik bir süre. Bugün artık, mitinglerimiz normal seyrine döndü ama herhangi bir coşku içerisinde bulunmadık. Vaatlerimizi saymadık. Sadece Bursa'yı konuştuk. Acıyı paylaşan bir miting atmosferi istedik.

''GÖRÜNEN PİYONLARI TESPİT ETTİK''

Soruşturma ciddi bir şekilde derinleştiriliyor. Bağlantılar da çok ciddi bir şekilde ortaya çıkıyor. Buz dağının görünen yüzü ilk anda ortaya çıktı. Biz görünen piyonları tespit ettik. Şimdi ikinci kademeye ulaşıyoruz. Oradan da başka bağlantılara ulaşmak için yoğun çaba sarf ediliyor.

HÜRRİYET'E SESLENDİ: SİZ DE YANLARINDA MIYDINIZ

Bugün bir gazetede "Üç günlük ihmal" başlığıyla bir hikaye anlatıldığını ifade eden Başbakan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu gazetenin de temsilcisinin bulunduğu arkadaşlarla bu salonda bir kaç gün önce toplantı yaptım ve bu konudaki haberlere dikkat edilmesi, özen gösterilmesi ricasında bulundum. Şimdi biz bu olayın seyriyle ilgili bildiğimiz detayların tümünü paylaşamayız, soruşturmanın selameti itibariyle. Ama orada anlatılan herşey yanlıştır, hepsi yalandır, bunu çok net söylüyorum. Gelmişler, Ankara turu atmışlar, kafeteryada kahvaltı etmişler, peki siz yanlarında mıydınız? Eğer bu kadar bilginiz varsa yazmadan önce emniyet birimlerimize bunu söylemeniz lazım. Vatandaşlık, sorumluluk bilinci gerektirir. Böyle bir medya kültürü çağdaş demokrasilerde olmaz. Size anlatılan bir hikayeyi, olmuş gibi anlatıp milleti paniğe sevk edip, emniyet birimlerine güvensizlik telkin ederseniz, sorumsuzluk yapmış olursunuz, yayıncılık değil. Tam da millet bir acı karşısında kenetlenmişken ve emniyet birimlerimiz çok yoğun bir temas ile bu çabayı sürdürürken bir hikaye uyduruyorsunuz ya da birisi uydurmuş, siz bu hikaye doğru mu değil mi diye bakmadan, manşetten bütün bir sayfayı alacak şekilde bunu yayınlıyorsunuz. Ondan sonra da 'yayın yasağı niye geliyor' deniyor. Orada anlatılanların tümü yalandır."

KOKTEYL TERÖR

Terör örgütlerinin hepsi aynı kaptan su içer. PKK, DAEŞ, DHKP-C kaos ister. Hepsinin hedefi Türkiye'de kaos çıkarmak. Hiçbir mesele başıboş bırakılmadı, son olayın failleri ve irtibatları biliniyor. DAEŞ'in içinde rejim unsurları var. PKK'nın ve PYD'nin içinde başka ülkelerin istihbarat unsurları var. Kokteyl terörden kastettiğim bu. Birileri Türkiye'nin ne olmasını, ne ölmesini istiyor. AK Parti'den sonra bunlar değişti. Uzaya kendi imkanlarımızla bu gece 4B uydumuzu gönderiyoruz. Birçok aktör aynı anda rahatsız oldu. Şimdi Türkiye'yi bu çınarı budamak istiyorlar. Biz de diyoruz ki kim bu çınara elini uzatırsa, o eli koparacağız.

 

BUNLAR İNSANLIGIN AYIBI
 // VATANDAŞ AHMET
DOGRUYA GERÇEGE BU KADAR DÜŞMANLIK ETMEK ANCAKDOGAN MEDYADA PARALEL MEDYADA TERÖR ÖRGÜTLERİNDE OLUR...
17 Ekim 2015 Cumartesi 13:38
...
 // Yahya RAMİ
Savcılık O gazeteyi söylediklerini ispata davet etsin! Ederse bunu emniyetle paylaşmadıkları için; edemezlerse yalan haberden ceza verilsin!...
17 Ekim 2015 12:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler