YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan Hasan Karakaya mesajı
Başbakan Davutoğlu'ndan Hasan Karakaya mesajı
01 Ocak 2016 13:23
Başbakan Davutoğlu Suudi Arabistan ziyaretinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Karakaya ile ilgili "Çok cesur ve etkin bir kalemimizi, Hasan Karakaya'yı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyareti sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya'nın cenaze törenine katılmak için Fatih Camisi'ne geldi.

Cami girişinde basın mensuplarına açıklama yapan Davutoğlu, "Çok cesur ve etkin bir kalemimizi, Hasan Karakaya'yı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Kendisini uzun yıllardır tanırız, biliriz. En zor şartlarda, en zor zamanlarda hiç tereddüt etmeden düşündüğünü, inandığını cesurca haykıran bir kalemdi. O zor zamanlarda, herkesin sustuğu dönemlerde dahi hiçbir zaman, hiçbir zorluk ve baskı karşısında eğilmeden, bükülmeden kalemini hiçbir şekilde herhangi bir ürkeklik içinde kullanmadan cesurca yayın çizgisini sürdürdü" dedi.

Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Kişiler yaşadıkları gibi vefat ederler. Çok güzel bir hayat geçirdi. Son nefesinde de Hazreti Peygamber'in huzurunda son namazını eda ederek, bu ilahi yolculuğa, Hakk'a rahmete yürüdü. Allah cennete kavuştursun diyorum. Basın camiasına da tekrar taziyelerimi iletiyorum. Yeni bir yıla böyle bir üzüntülü haberle girdik. Ama inşallah önümüzdeki bir yılın ülkemiz, insanlık için hayırlı olmasını, gönül coğrafyamızın hayırlı olmasını diliyorum. Basın camiamızın da hep güzel haberler vermesini temenni ediyorum."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler