YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan emeklilere müjde
Başbakan Davutoğlu, emeklilere ayda 240 lira taksitle TOKİ'den ev alma imkanı sağlayacaklarını söyledi.
Başbakan Davutoğlu'ndan emeklilere müjde
21 Ekim 2015 / 11:35 Güncelleme: 21 Ekim 2015 / 12:41

Başbakan Davutoğlu, Türkiye Emekliler Derneği Genel Kurulu'nda konuştu. 

Davutoğlu, "Emeklilerimizin maaşlarının ödenmesine aracılık eden bankalarla anlaşmalar yapıyoruz. Emeklilerimiz böylece yılda en az 300 lira promosyon almaya başlayacaklar. Bütün bankalarla da bu görüşmeler sürdürülecek ve hepsinden bu katkının alınabilmesi için çaba sarf edilecek" dedi.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

2012 yılından beri bizim azimle yürüttüğümüz çalışmalar bir daha bu milleti kimseye muhtaç etmemek içindi. Bir daha o günlere dönmemek için istikrar ve huzurun olması gerekiyor. 7 Haziran sonrası ülkeyi büyük bir boşluğa düşürmemek için azim ettik. Ama bu süreçte hiç kimse acaba 2 ay sonra ne olacak diye düşünmedi, çünkü bize güveniyorlardı.

Terörle mücadeleyi sürdürürken, Türkiye üzerinde operasyonlar yapanlara adeta bir ders niteliğinde bir an yaşandı dün Van'da... Ezan okunurken konuşmama ara verdiğimde, ezan bittiğinde 10 bin kişi tek bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu. Beni çok duygulandırdı bu tablo. Yine Diyarbakır'da 4 küçük çocuğumuzun al bayrağımızı öperek yerine asması bu milletin asla ve asla bölünmeyeceğini gösterdi.

EMEKLİLERE MÜJDELER

Bütün emeklilierimizin hepsine ayda 100 lira yani yılda 1200 lira ek ödeme yapacağız. İnşallah seçim sonrasında ilk yapacağımız işlerden biri bu olacak.

Emeklilerimizin maaşlarının ödenmesine aracılık yapan bankalar ile anlaşma yapıyoruz. Emeklilerimiz her yıl ekstra 300 lira promosyon ödenecek.

Bağkur aylıklarındaki yüzde 10 kesintiyi tamamen kaldıracağız.

TOKi eliyle emeklilere uygun koşullarda konut sağlayacağız. 240 lira taksitle konut sahibi olma imkanı sağlayacağız.

Asgari ücreti 1,300 liraya çıkarıyor bu rakam tehlikeli işler sınıfına göre değişecek.

ESNAF VE GENÇLERE MÜJDE

Esnafımıza 30 bin TL'ye kadar kredi veriyoruz.

Esnafımızın 8 bin TL'ye kadar olan gelirden vergi almıyoruz.

Gübre ve yemde KDV'yi kaldırıyoruz.

30 bin TL'ye kadar hibe vereceğiz.

Bir genç kendi işimi kuracağım diyorsa gelecek bize projesini gösterecek ve gencimize bu çerçevede 50 bin TL'lik can suyu vereceğiz. Bu 50 bin TL karşılıksız. Ama bize benim projem daha büyük denirse ona da 150 bin TL'ye kredi vereceğiz.

İşverene diyoruz ki eğer gençleri işe alırsa biz o gencin 1 yıllık maaşını ödeyeceğiz.

 // Mucahid combek
Hani emekliye kolay kredi sözü 10 bin tl bir yıl geri ödemesiz sonra faizsiz ödenecekti ne oldu bu söze yoksa rücu mu etti sn Davutoğlu anlamadikki....
22 Ekim 2015 10:44
 // Rasim DUMAN
Muhterem Kemal bey kardesim, yorumunu tebessumle okudum. ALLAH (C.C.) sana hayirli uzun omur,sihhat,afiyet,yumun ve bereket ihsan buyursun insallah. "Kerhen" de olsa, reyini AK Partiye verecegini izhar etmis olmandan dolayi, hakikaten pek sevindim ve nes'elendim. İnsallah bundan sonraki secimlerde de "kerhen" degil, "istiyakla" verirsin reyini. Aramiza hosgeldin diyor, hurmet,muhabbet ve selamlarimi arzediyorum....
21 Ekim 2015 20:23
ALLAH RAZI OLSUN KILIÇDAROGLUNDAN
 // KEMAL.
İKİ BAYRAM İKRAMİYESİ VERECEGİZ DEMESEYDİ SN KILÇDAROGLU AK ZENGİNLERİN AKLINA BİLE GELMEZDİ EMEKLİLER ASGARİ ÜCRETLİLER
BU SEFER KERHEN VERECEGİM OYUMU FAKAT BELEDİYELERDEKİ İSRAF HIRSIZLIK LARIN ÖNÜ KESİLMEZSE HAKKIMI ZATEN HELAL ETMİYORUM BİRDAHADATKP YE VERİRİM SAG PARTİYE OY VERMEM...
21 Ekim 2015 Çarşamba 15:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler