YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan Demirtaş'a sert sözler
Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilk resmi yurt dışı ziyaretini gerçekleştireceği KKTC ziyareti öncesinde havalimanında yaptığı açıklamada, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın Tahil Elçi'nin ölümüyle ilgili olarak devleti suçlamasına sert yanıt verdi.
Başbakan Davutoğlu'ndan Demirtaş'a sert sözler
01 Aralık 2015 / 10:20 Güncelleme: 01 Aralık 2015 / 11:15

Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır Baro Başkanı Elçi'nin öldürülmesine ilişkin, "Bu olayla ilgili spekülasyon yapanlara bir çağrıda bulunmak istiyorum; eğer gerçekten bu olayın aydınlatılması isteniyorsa niçin olay yerine giden başsavcımız, olay inceleme ekibine, hatta onlara eşlik eden baro temsilcilerine yönelik saldırılar yapılıyor  Eğer birileri bu olayın üstünün örtülmesini istiyorsa, o birileri, o saldırıları gerçekleştirenlerin arkasındaki odaklardır" dedi.

Davutoğlu sözlerine şöyle devam etti:

Eğer Sayın Demirtaş'ın herhangi bir şekilde söyleyecek bir sözü varsa, olay yerine inceleme için giden ekiplere ve baro temsilcilerine ateş açan o hainlere, o teröristlere, o alçaklara dönüp konuşmalı. Kendisine hiçbir şey yapmayacak olan hukuk devleti kuralları içerisinde devlet temsilcilerine konuşmak yerine, dönüp oradaki teröristlere hitap etsin. Teröristleri arkasına alarak, teröristlerin yanında durarak ulaşacağı tek yer Tahir Elçi'nin katline sebebiyet verenlerle işbirliği yapma konumudur.

DÜŞÜRÜLEN RUS UÇAĞI

Karşılıklı suçlamalarla, Türkiye'ye dönük asılsız ithamlarla, 'Türkiye DEAŞ'tan petrol alıyormuş, arkasında şu varmış', bu tür ithamlarla Türk hava sahası ihlalini örtmek mümkün değil. Suriye krizi bir Türk-Rus krizi değildir. Hatta Suriye krizi bir Rus-NATO krizi de değildir. Ama bu tutumun sürdürülmesi sebebiyle şu anda maalesef Türkiye ile Rusya arasında bir krize dönüşmüş bulunmaktadır.

TÜRKİYE'NİN GERİ ADIM ATMASI BEKLENEMEZ

Türkiye-Rusya ilişkileri her iki tarafın kazandığı ilişkilerdir. Her iki tarafın kaybedeceği bir ilişkiler manzumesinin önü açılmamalıdır ama Türkiye'den de kimse hava sahası, kara ve deniz sınırları konusunda taviz vermesini veya geri adım atmasını bekleyemez. Silahlı Kuvvetlerimize verilen angajman kuralları dün neyse bugün de odur, yarın da o olacaktır. Türk hava sahasının, kara ve deniz sınırlarının korunması en asli görevdir, bunun gereği de yapılacaktır.

 

AA

konuşamaz..
 // a
çünkü o alçakların siyasi fügürüdür elleri kanlı katilin önde gidenidir hem öldürüyorlar hem yasını tutuyorlar fitneçilik ve takiyeyi paralelden bayağı iyi öğrenmişler karısını bile tehdit etmişler önce katil pkk sonra karanlık güçlere dönderdiler bunlarında leşleri sokaklarda kalmadıkca bu ülkeye huzur gelmez......
01 Aralık 2015 Salı 13:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler