YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan Demirtaş'a sert cevap
Başbakan Davutoğlu Demirtaş'ın sözlerine sert bir şekilde cevap verdi. Davutoğlu, "Onlar gençleri dağlara, ölüme gönderirler. Biz gençlerimize çeyiz parası veriyoruz. Hep gençlerin yanında olacağız" dedi.
Başbakan Davutoğlu'ndan Demirtaş'a sert cevap
24 Ekim 2015 / 16:35 Güncelleme: 24 Ekim 2015 / 17:02

Başbakan Ahmet Davutoğlu Adana'da halka hitap etti. 

İşte Başbakan Davutoğlu'nun o sözleri:

"Ben evlenemeyenler bana başvursun dedim ya birileri bir şeyler söyledi. Bundan rahatsız olmuş. Onlar yürekleriyle bakmazlar. Onlar gençleri dağlara, ölüme gönderirler. Biz gençlerimize çeyiz parası veriyoruz. Hep gençlerin yanında olacağız" dedi.

Demirtaş, Davutoğlu'na ne demişti?

Demirtaş, "Ona küçük bir tavsiyem var. Bence siyaseti bırak. Şu evlilik, izdivaç programlarına çık artık. Madem milleti evlendiriyorsun. Bari kendini bu siyaset arenasında yıpratma. Vallahi yakışır da. Eş bulamayanlara sayın Ahmet Davutoğlu eş buluyor desinler çok daha başarılı olur, hayırlı bir iş yapar" dedi. 

Davutoğlu'nun açıklamalarından diğer öne çıkanlar şöyle:

Türkiye'ye kim savaş açarsa, kardeşi kardeşe kim kırdırırsa, hepsi kahrolacak, hepsini kahredeceğiz. İster DEAŞ, ister PKK, ister DHKP-C, aziz ülkemin güzel insanlarına saldıran kim olursa olsun, en kudretli yumruğumuzla onlara hadlerini bildireceğiz ve kim olursa olsun bütün vatandaşlarımızı da bağrımıza basacağız.

Sizinle hem başbakan olarak konuşayım hem de bir baba, ağabey, amca olarak konuşayım. Okul bittikten sonra iş ve çalışma hayatı başladığında yanınızda bizi göreceksiniz. Biz 1 yıllık maaşını biz ödeyeceğiz. İş adamlarına sesleniyorum, siz iş verin maaşlarını biz karşılayacağız.

Elimde bir proje var derseniz size 50 bin lira sermaye veriyoruz. Geri ödeme ve faiz yok. Dediniz ki bu 50 bin bize yetmedi o zaman size faizsiz 100 bin liralık kredi veriyoruz. Size 3 yıl da vergi yok. Sen yeter ki o işi kur, arkanda devlet var.

Bu yeni Türkiye'nin devleti. Her vatandaşı bağrına basar. Kimseye baskı yapmaz, hiç kimsenin görüşüne bakmaz. Herkese iş, aş, okul, her türlü imkan verilir.

Biz bu vaatleri yapıyoruz ama gerçekleştirmek için yapıyoruz. Onların vaatleri askıda duruyor.
Müjdelerin hepsini saysam miting sabaha kadar bitmez ama sizde de maşallah heyecan var.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler