YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan çarpıcı HÜDA-PAR açıklaması
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şırnak'ta iki HÜDA PAR'lıların ölümüyle ilgili olarak HDP'ye yüklendi. Davutoğlu, "Birer birer maskeleri düşüyor" dedi.
Başbakan Davutoğlu'ndan çarpıcı HÜDA-PAR açıklaması
30 Mayıs 2015 / 04:19 Güncelleme: 30 Mayıs 2015 / 07:05

Şırnak'ın İdil ilçesinde iki HÜDA PAR'lının öldürülmesiyle ilgili konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Birer birer maskeleri düşüyor" dedi, "Peki dönüp HDP'ye 'Seçime giriyorsan silahla ne işin var?' diye sormak gerekmez mi?" diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu'nun Şırnak'ın İdil ilçesine Kozluca köyünde, HDP-HÜDA PAR kavgası sırasında iki HÜDA PAR'lının öldürülmesini partisinin Kayseri mitinginde değerlendirdi. "Birer birer maskeleri düşüyor" diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

"HDP, hani Kadıköy'de, Şişli'de cici çocuk oyununa giren bu Demirtaş, var ya, bakın şimdi, biraz önce haber geldi, Şırnak'ta uzun namlulu silahlarla başka bir partinin taraftarlarını taradılar, iki kişi vefat etti. Şimdi HDP'ye sormak vakti değil mi? AK Parti'nin milletvekili Burhan Kayatürk'e Van'da saldırırsınız, Siirt'te milletvekili adayımız Yasin Aktay'a saldırırsınız, Erzurum'da Abdurrahim Fırat'a saldırırsınız. Bizim kardeşlerimizi, Siirt'te mitinge geldi diye kızlarımızı, bacılarımızı darp etmeye kalkarsınız. Başka partilere saldırırsınız. Peki nerede, bir kınama gördünüz mü? Diğer partilerden ses çıkıyor mu? Hayır. Çünkü hepsi işbirlikçi. MHP'den bir kınama duydunuz mu? CHP'den bir kınama duydunuz mu?"

"Sandıklara baskı yapmaya çalışanlara neden sesleri çıkmıyor"

200 aydının "HDP'ye oy verin" diyerek destek beyanında bulunduğunu belirten Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Peki dönüp HDP'ye 'Seçime giriyorsan silahla ne işin var?' diye sormak gerekmez mi? Soruyorlar mı? Dönüp AK Parti'ye soruyorlar, güya otoriterleşiyormuşuz. Peki, terörün gölgesinde millete baskı yaparak, sandıklara baskı yapmaya çalışan, demokrasiyi kirletmeye çalışanlara niye sesleri çıkmıyor? Niye biliyor musunuz? Çünkü o yolla AK Parti'yi durduracaklarını zannediyorlar. Eğer HDP barajı geçerse AK Parti'nin oyları düşer diye düşünüyorlar. Bunu MHP de istiyor, CHP de ama biz başkasının barajına bakmayız. Biz, milletin gönlüne bakarız. Şimdi bunlara inşallah en net cevabı sandıkta verecek miyiz?"

Davutoğlu miting alanında kendisini dinleyenlere  "Şiddet yanlılarına, bu vandallara bir ders vermeye var mısınız" diye sordu.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler