YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'ndan Bahçeli'nin ziyaretine ilk yorum
Başbakan Davutoğlu, Devlet Bahçeli'nin ziyaretiyle ilgili "Bahçeli'nin Tunceli ziyareti beni memnun etti. Keşke mekan ziyareti yerine, Tuncelilerle biraraya gelebilseydi" dedi.
Başbakan Davutoğlu'ndan Bahçeli'nin ziyaretine ilk yorum
28 Kasım 2014 / 12:27 Güncelleme: 28 Kasım 2014 / 12:27

Başbakan Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Tunceli ziyaretine ilişkin, "Keşke Tunceli'ye gitmek için bizim çağrımızı beklememiş olsaydı. Keşke Tunceli'ye gittiğinde sadece Tunceli'ye bir mekan ziyareti yapmanın ötesinde, Tuncelilerle kucaklaşabilme, onlarla göz göze bakarak konuşabilme imkanı ve cesareti bulmuş olsaydı. Ama bunlar olamamış olmasına rağmen, Tunceli ziyareti bence olumludur. Her halükarda bütün siyasilerimizin ülkemizin her yerine gidebilmesi siyasetimiz için bir kazançtır. Ancak burada bir kez daha hala ziyaret devam ettiği için tahriklerden kaçınılması çağrısında bulunuyorum."

İsitfa çağrısı için ne dedi?

Başbakan Davutoğlu, Devlet Bahçeli'nin istifa çağrısı için ise "İstifa çağrısını duymamıştım. Eğer böyle bir çağrı varsa, bu Sayın Bahçeli'nin haddi de değil hakkı da değil. Biz, yetkiyi Türkiye'nin her yerindeki milletimizden alırız." dedi

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler