YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'dan sürpriz ziyaret
Başbakan Ahmet Davutoğlu, operasyondan 2,5 ay sonra Süleyman Şah Türbesi'nde inceleme yaparak askerlere moral verdi.
Başbakan Davutoğlu'dan sürpriz ziyaret
10 Mayıs 2015 / 14:02 Güncelleme: 10 Mayıs 2015 / 15:42

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Süleyman Şah Saygı Karakolu'nu ziyaret ettiği bildirildi. Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Davutoğlu, Süleyman Şah Saygı Karakolu'nu yeni yerleşkesinde ziyaret etti.

foto-198.jpg

Açıklamada, ziyarete ilişkin görsellerin basın yayın kuruluşlarıyla paylaşılacağı belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, 22 Şubat 2015 tarihinde yaptığı operasyonla, Süleyman Şah Türbesi'nde bulunan 38 personel ile türbe içerisindeki Süleyman Şah ve iki muhafızının naaşı ile diğer eşyaları Suriye'nin Eşme köyüne taşımıştı. Operasyonda 39 tank, 57 zırhlı araç olmak üzere 100 araç ve 572 personel görev almıştı.

Davutoğlu'ndan ilk açıklama

Süleyman Şah Saygı Karakolu'nu ziyaret eden Davutoğlu, "İnşallah en kısa zamanda Süleyman Şah Türbesi'nin yeni şekliyle ve bizim mimarimizle yapılması noktasında gerekli talimatları verdik. Artık Şanlıurfa, Süleyman Şah ile de anılacak ve Suriye toprakları içinde Süleyman Şah'ın mekanında bu al bayrak ebediyete kadar dalgalanacak." dedi.

Davutoğlu, "Bugün değerli Kara Kuvvetleri Komutanımız ve diğer komutanlarla birlikte Türkiye tarafındaki Eşme'deki kardeşlerimizle kucaklaşıp, Suriye tarafına geçtik. Oradaki kardeşlerimizle de kucaklaştık ve Süleyman Şah'ın huzurunda divan durduk" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler