YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu Yıldız'ın istifa açıklamasına ne dedi?
Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefetin Enerji Bakanı Taner Yıldız'ı istifaya çağırmasına yanıt verdi.
Başbakan Davutoğlu Yıldız'ın istifa açıklamasına ne dedi?
14 Kasım 2014 / 12:52 Güncelleme: 14 Kasım 2014 / 13:58

Enerji Bakanı Taner Yıldız, "İstifayı değerlendirmediğimi zannetmeyin. Ben ilkeleriyle yaşamış bir insanım. Bunu Soma kazasından sonra Bakanlar Kurulu'na ilettim. Şimdi 13 muhalefet partisi milletvekilinin de tavsiyesini bir kez daha Başbakanımla paylaşacağım. Kolay olanın istifa etmek olduğunu beni tanıyanlar bilir. Makam ve paraya bir bakışım var" diye konuşmuştu.

Konu Başbakan Ahmet Davutoğlu'na Avusturalya'da Brisbane Belediye Sarayı'nda düzenlenen G20 Toplantısının zıirvesini degerlendirdiği toplantı çıkışında soruldu.

Davutoğlu, muhalefete tepki gösterdi, şu yanıtları verdi:

-Bakanların performansı, istifa edip etmeyecekleri muhalefetin işi değildir. Sayın Taner Yıldız'ın Enerji Bakanlığı döneminde neler yapmış olduğunu, şimdi Başbakan, geçmişte Kabine arkadaşı olarak bilen benim. Seçimlerde ard arda yenilgi yaşamaları sonrası neden kendilerinin böyle bir davranış sergilemediklerini sorgulamak lazım.

Türkiye'nin enerji politikaları konusunda son yıllarda TANAP başta olmak üzere ne kadar büyük bir hamle yapmış olduğunu, birçok uluslararası forumda Türkiye'nin enerjinin kilit oyuncusu olarak görüldüğünü herkes biliyor.

Orada ihmali kimin vardır kimin yoktur, bunları bizzat Ermenek'e giderek alanda takip ettim. Hem Ankara'da yoğun brifingler aldım. Bunun dışında iş güvenliğiyle alakalı reform paketini açıkladık.

"Muhalefet önce kendi performansına baksın" 

Kimin orada ihmali olduğunu benden daha iyi takdir edecek kimse yok. Enerji bakanımızın verdiği cevap, siyasi etik içinde verilen cevaptır. Atılacak adımlarla ilgili takdir yetkisi bize aittir. Muhalefet önce kendi performansına baksın.

tntn.jpg

istifade etmesi gereken biri varsa.?
 // Muhafız
Esas derhal istifa etmesi gereken biri varsa o da Kılıçdaroğlu'dur. Deniz Baykal ın kaset olayının arkasında kimler var acaba iyi bakmak gerekir, kaset operasyonuyla geldiğinden beri CHP ye devamlı kan kaybettiren, seçimlerde oy oranlarının gittikçe düşmesinin sebebi bizzat kendisidir. Acaba kendisi partisi adına neyi iyi yapmıştır, parti içerisinde sürekli gerilimi, ayrıştırmayı körüklemiştir, partisini Ulusalcılar, ulusalcı olmayanlar diye ayrıştırmıştır. Onun için önce kendi partisini toplas...
14 Kasım 2014 Cuma 18:54
15:23
 // anti laik
Biz kedisinden razıyız Allah ta razı olsun....
14 Kasım 2014 15:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler