YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu Yenikapı'da konuştu
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul mitinginde konuştu. Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sert eleştiriler yöneltti.
Başbakan Davutoğlu Yenikapı'da konuştu
25 Ekim 2015 / 15:57 Güncelleme: 25 Ekim 2015 / 17:12

Başbakan Davutoğlu: "Ellerindeki medya gücünü kullanıp bunlar 40 yıllık terör örgütünü barış havarisi gibi gösteriyorlar. Doğu'da terörü kutsayanları, terörün en has destekçilerini makyajlıyorlar, allıyorlar, pulluyorlar, barış güvercini yapmaya çalışıyorlar. Allah aşkına terörden barış güvercini olur mu" dedi.

Davutoğlu sözlerine şöyle devam etti:

Bunların yaşamayla, yaşatmayla sorunları var. Bunlar gencecik çocukları dağa çıkarıp ölümle tanıştırıyorlar. Kendilerinden olmayana, yaşam hakkı tanımıyorlar. Bu toprakların zenginliğini, farklılığını, gücünü hazmedemiyorlar.

TERÖR SONA ERİNCEYE KADAR MÜCADELEYE DEVAM

Karşımıza gelenleri bir rüzgar gibi esip geçeceğiz. Herkes emin olsun, bu ülkenin her insanının canı da hukuku da bize emanettir. Teröre asla izin vermeyeceğiz. Silahlar gömülünceye, terör sona erinceye, bütün dağlarımız, ovalarımız, vadilerimiz temizleninceye kadar kararlı şekilde mücadele edeceğiz. Onlar '7 Haziran'dan sonra ülkede kaos ortamı çıkartırız' zannettiler. Allah aşkına biz bunlara meydanı bırakır mıyız? 

Bu milletin canına, birliğine, dirliğine, kardeşliğine kastedenleri, mutlaka adalete teslim edeceğiz. Hepsini teslim edeceğiz ama biz demokrasiden, hukuktan, adaletten ve hep beraber insanca yaşamaktan, onurlu bir şekilde yaşamaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bilin ki dirliğimize, birliğimize, kardeşliğimize kastedenler mutlaka kaybedecek.

1 KASIM'DA MİLLET HERKESE NOTUNU VERECEK

Yaptığımız her teklife 'hayır' diyecek Bahçeli, siyaseti kilitleyecek, terörle mücadelede bizi yalnız bırakıp sonra da milletten oy isteyecek. Allah aşkına millet ona inanır mı, zor zamanda elini taşın altına koymayana, millet bir daha emanet verir mi? Vermeyecek. Geçti o günler Sayın Bahçeli. Milletimiz senin notunu verdi. Bu millet sizi bilmiyor, sizin yapmadıklarınızı anlamıyor mu sanıyorsunuz? Millet her şeyi görüyor, her şeyi biliyor. Hiç şüpheniz olmasın. 1 Kasım'da da millet herkese notunu verecek inşallah.

HDP DIŞ MİHRAKLARIN TERÖR OYUNUNA ALET OLUYOR

HDP kadar samimiyetsiz bir siyasi oluşum daha gelmemiştir. Bu partinin yöneticileri, temsilcileri mütemadiyen yalan söylüyorlar, milletin zekasına hakaret ediyorlar. 'Türkiye partisi olduk, oluyoruz, olacağız' diyerek millete şirin görünmek istiyorlar sonra da Türkiye üzerinde operasyon yapan dış mihrakların terör oyununa alet oluyorlar.

1 KASIM'DAN SONRA YENİ ANAYASA

Allah'ın izniyle 1 Kasım'da sizlerden emaneti alacak, tıpkı geçmişte yaptığımız gibi reform üstüne reform yapacağız. Özgürlükçü, katılımcı demokrasiyi esas alan, Türkiye'ye yakışan yepyeni bir anayasa yapacağız. Bütün meselelerin çözüm yerinin Meclis ve siyaset kurumu olduğunu, herkes bilecek ve hazmedecek.

İSTANBUL'A 200 OTOPARK

İstanbul'daki yoğun şehirleşmenin ve trafiğin önüne geçmek, binaların yoğun olduğu yerlerde nefes alan alanlar açmak için her biri, dikkat edin her biri 5 bin metrekare alana sahip 200 park yapıyoruz. Üstelik bu parkların altı da otopark olacak. Bu da toplamda 200 park, 200 otopark demek.

Aziz İstanbul. Haydi Bismillah diyerek yola çıkmaya hazır şehrim. Sizleri sevgiyle muhabbetle selamlıyorum.

ŞEHİTLERE FATİHA

Ülkemiz terör imtihanından geçiyor. Şehitler için Fatiha çağrısında bulunuyorum. El Fatiha.

ALÇAKLARA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

O hainler o alçaklar bilsinler ki, Türkiye meydandayken hiçbir alçak pusuya geçit vermeyeceğiz. Bu insanlık dışı eylemlerin hedefi Türkiye'dir. Hiç şüpheniz olmasın ki, bu saldırılar Türkiye'nin önünü kesmek için yapılıyor.

NİŞANTAŞI'NDAN KANDİL'E KÖPRÜ

''Nişantaşı'ndan Kandil'e köprüler kuruyorlar, onlar nefret köprüleri kursunlar biz gönül köprüleri kuruyoruz'' dedi.

ÇOCUK KATLETMEK Mİ BARIŞ?

Başbakanımız Cumhurbaşkanı olunca, bu Eş Başkan çıkıp 'Katil devlet' sloganıyla herkesi sokağa döktü. Kan akıttı.

Barıştan bahsediyorlar, hendek kazarak mı, çocuk katlederek mi barış getireceksiniz. Yapılan oyunun, kurulan tuzağın farkında mısınız? Bu tuzakları başlarına çalacak mıyız? Hz.Hüseyin'in yolunu mazlumlara sahip çıkacak yolunu aydınlatmaya devam edecek miyiz?

Devlet hastanesini bombalayanlar, ülkeye deva olabilirler mi?

BAHÇELİ'YE HANGİ DİLDE EVET DEDİRTECEĞİZ?

Sayın Bahçeli'nin evet dediğini duydunuz mu? Ya bir kere de Allah aşkına milletin 'Hayır'ı için Evet de. Ne teklif götürdüysek Hayır dedi. Peki ne yapar Bahçeli, köşesinde oturur, terörle mücadele diye başkasına görev verir. Benim bildiğim MHP'liler devletini korur. Ona birinin evet demeyi öğretmesi lazım da hangi dilde öğreteceğiz bilmiyorum. Milletin lugatını unutan, evet diyebilir mi millete. 

O ÇANTAYI BİZİM YANIMIZDA NİYE AÇMADIN?

Taban koalisyon istiyordu. MHP tabanından olumlu mesajlara rağmen reddetti. Söze gelince, kimse ondan daha fazla bağıramıyor. Yine hakaretler küfürler iftiralar atmış. Siyasi nezaketten nasibini almamış. Bayramlık ağzını her açtığında öfke kusuyor. Ya bir kere de tebessüm et. Sayın Bahçeli, o televizyon ekranlarında açtığın çantayı, bizim yanımızda niye açıp da okumadın?

Vatandaşlarımızı katleden DAEŞ'e de, polisimizi uyurken katleden PKK'ya da, DHKP-C'ye de operasyonlarımızı başlattık.

Bosna Hersek'ten, Kosova'dan destek için gelen kardeşlerime de teşekkür ediyorum.
İstanbul'la ilgili vaatlerimi söylüyorum:

İSTANBUL'UN ESTETİĞİ

Birincisi; İstanbul'un estetiğini mutlaka koruyacağız. İstanbul'un her taşına sahip çıkacağız. Kentsel dönüşüm projeleri hız kesmeden devam edecek. Kim İstanbul'un kimliğini doğasını bozmaya çalışırsa karşısında bizi bulacak. 

ŞEHİR ORMANLARI KURULUYOR

İkincisi; İstanbul'un güzelliğine güzellik katmak için gece gündüz çalışıyoruz. Boğaziçi'ne, Yeditepe'sine sahip çıkacağız. Yeşil alanı yüzde 65 artırdık. Her yıl 28 milyon lale dikiyoruz. Şehri 50 bin çınarla donattık. 442 park projesi bitirdik. Anadolu Yakası'nda kuracağımı Kanuni Sultan Süleyman Şehir Ormanı, New York'taki Central Park'ın iki katından fazlası olacak. Avrupa Yakası'nda da Alibeyköy Şehir Ormanı'nı kuruyoruz. 200 civarında park yapacağız.

HUZUR VE GÜVEN ŞEHRİ PROJESİ

Üçüncü olarak; bu şehir huzur ve güven şehri olacak. Bu nedenle şehirlerimizin sokaklarımızın güvenliğini ihmal etmedik, etmeyeceğiz. Projemizin adı; Huzur ve Güven Şehri. Uyuşturucu, trafik sorunu ile mücadele ve çözümler bulunacak. Birçok hastane inşa edeceğiz. 50 sağlık tesisi daha yapacağız.

Döndüncü olarak; İstanbul'u ulaşılabilir, her yerine ulaşılabilir bir kent yapacağız. Bugüne kadar 200 km metro yaptık. Dünyanın en büyük havalimanını yapacağız. İlçe ilçe, mahalle mahalle metro yapacağız. 122 km lik inşaatımız devam ediyor.

3.HAVALİMANININ YANINA DEV YEŞİL KAMPÜS

Bir müjde daha vermek istiyorum. Üçüncü havalimanının hemen yanına 3 milyon metrekare alanda yemyeşil bir fuar ve kongre merkezi kuracağız.

YÜZ BİNLER KATILDI

Yenikapı Miting Alanı'na Türk bayrağı, Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanı sıra İstanbul milletvekili adaylarının fotoğrafları asıldı.

Miting alanında Başbakan Davutoğlu'nun konuşma yapması için 82 metre genişliğinde, 15 metre yüksekliğinde platform kuruldu. "Sen Ben Yok Türkiye Var" ve "İstikrar Sürsün Türkiye Büyüsün" yazılarının yer aldığı platformun yanlarına ses kuleleri ve dev ekranlar yerleştirildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler